در طرح ترافیک"میدان نماز" چه کسی مقصر بود؟ مسئولین یا میدان؟!

" طرح ساماندهی حمل و نقل و ترافیک شهر میانه با شرح خدمات تعیین شده از جمله اصلاح هندسی میدان نماز توسط مهندسین مشاور ذیصلاح در حوزه ترافیک براساس مطالعات علمی و ...
صدای میانه
۰۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۰۷

" طرح ساماندهی حمل و نقل و ترافیک شهر میانه با شرح خدمات تعیین شده از جمله اصلاح هندسی میدان نماز توسط مهندسین مشاور ذیصلاح در حوزه ترافیک براساس مطالعات علمی و کارشناسی و آمار برداری ترددهای روزانه و تحلیل فنی آن انجام شده و پس از تصویب در شورای ترافیک شهرستان اجرا و معبر مذکور از حالت میدان به تقاطع تغییر یافته است. این طرح براساس شاخص‌ها و آیتم‌های مهندسی ترافیکی تهیه و قوس‌های طرفین تقاطع به منظور تسهیل در گردش به راست خودروها اصلاح و ظرفیت توزیع ترافیک را چندین برابر افزایش داده است"

متن بالا قسمتی از توضیح سازمان حمل و نقل شهرمان در مورد طرح ترافیک میدان نماز هست. یا معنی واژه های"مطالعات علمی،تحلیل فنی و شاخص‌ها و آیتم‌های مهندسی" تغییر کرده و یا کار مهندسین ذیصلاح! درست بوده و میدان با آنها لج کرده! بالاخره یک جای کار می‌لنگد وگرنه نباید با برگشت به حالت قبل و تغییر چراغ‌های قرمز به چشمک زن، ترافیک کمتر میشد، به قول معروف: قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را؟

در مورد اجرای این طرح نظرات متعددی در فضای مجازی مطرح شد که البته به هیچ کدام توجهی صورت نگرفت. اصرار به اجرای طرح چیزی جز اتلاف وقت مردم، برهم خوردن آرامش عمومی و افزایش مصرف سوخت و استهلاک وسایل نقلیه، عواید دیگری نداشت. خدا را شکر که بالاخره طرح به حالت قبل برگشت هر چند هزینه اشتباهات از جیب مردم پرداخت شد.

پیشنهاد:

- یکی از مواردی که به افزایش ترافیک در این طرح دامن زده؛ مسدود کردن خیابان سرآسیاب هست که علاوه بر افزایش ترافیک، موجب کساد شدن کسب و کار در این خیابان نیز شده است. پیشنهاد میشود راه گشایی این مسیر در شورای ترافیک مجددا بررسی شود.

- فضای فعلی میدان نماز برای نصب اِلِمان(نماد شهری) جدید مناسب بوده و میتوان با نصب نماد جدید به زیباسازی شهر کمک کرد .از اعضای شورای شهر (که عملکردشان در این طرح قابل قبول نبوده) تقاضا میشود در این مورد پیشقدم باشند.

Error
Whoops, looks like something went wrong.