فرماندار ویژه میانه در آیین کلنگ زنی مدرسه 6 کلاسه خیرساز طوق:

مشارکت مردم و خیرین جوابگوی نیازمندی ها در حوزه مدرسه سازی است

معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه
۳۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۳

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با قدردانی از زحمات خیرین و مردم در تمامی حوزه‌ها از جمله در حوزه مدرسه سازی گفت: این مشارکت باعث شده تا جوابگوی نیازها بوده و خلاهای موجود را پر کنیم.

محمدرضا مشایخی در آیین کلنگ زنی مدرسه خیرساز 6 کلاسه روستای طوق از توابع بخش مرکزی با مشارکت 35 میلیارد ریالی از سوی بنیاد برکت و مابقی از سوی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اضافه کرد: این مدرسه از جمله نیازهای اساسی این روستا بود که در سایه پیگیریهای مختلف و زحمات خیرین و مجمع خیرین مدرسه ساز  که به ثمر نشست.

وی با اشاره به اینکه در کشورهای پیشرفته مثل ژاپن به مدارس و فضاهای آموزشی بیشتر بها داده می‌شود چون می‌دانند که جمعیت پایه و نیروهای کارآمد در مدارس پرورش می‌یابند افزود: خوشبختانه در نظام جمهوری اسلامی ایران با توجه به اهمیت آموزش و پرورش در جهت تحقق عدالت آموزشی شاهد تاسیس و تجهیز فضاهای آموزشی به موازات هم هستیم.

مشایخی همچنین انجام امور پایه و بستری در کمترین زمان با کیفیت مطلوب را نوعی سرمایه گذاری خواند و احداث این مدرسه را نمونه ای مهم از این امور برشمرد.

وی بر لزوم توسعه و بروز نمودن امکانات در حوزه آموزش و پرورش برای خارج کردن آموزش از فضای عینی به مجازی از جمله در محیط‌های روستایی برای بهره وری بیشتر در شرایط خاصی مانند شیوع کرونا تاکید کرده، نصب دکل‌های برنامه ریزی شده در شهرستان سبب استفاده مطلوب شهرستان خواهد شد.

گفتنی است مدرسه 6 کلاسه خیرساد مشارکتی در 392 متر زیربنا به کلنک زنی رسیده و در عرض یکسال کار ساخت و تجهیز آن به اتمام خواهد رسید.