اسماعیلی تاکید کرد

پایان معضل آب در میانه با تکمیل سد گرمی چای

نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه پایان معضل آب در میانه با تکمیل سد گرمی چای امکان پذیر است، گفت: تامین آب اراضی کشاورزی در روستاهای میانه ارتباط مستقیم با تولید فراگیر محصولات کشاورزی دارد بنابراین جا دارد، دولت اقدامات کاربردی در این راستا اتخاذ کند.
قافلان سسی
۳۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۳

مهدی اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت آب آشامیدنی در میانه، گفت: تامین آب شرب میانه تبدیل به یک معضل شده است زیرا درصد املاح و به نوعی میزان سختی آب در آب آشامیدنی میانه بسیار بالا است و این امر موجب می‌شود، مردم آب آشامیدنی را با کیفیت مناسب دریافت نکنند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 70درصد سدگرمی چای میانه تکمیل شده است، تصریح کرد: با بهره برداری از سد فوق می‌توان آب شرب مردم و روستاییان میانه را با کیفیت بسیار مطلوب تامین کرد بنابراین انتظار داریم دولت تمام قدرت خود را برای به بهره برداری   سد فوق مدنظر قرار دهد.

وی ادامه داد: برخی از مردم برای تامین آب شرب به سراغ منابع آبی چشم‌ها می‌روند، در صورتی که به سادگی می‌توان با بهره بردای از سد گرمی چای مشکلات تامین آب میانه را مرتفع کرد.

اسماعیلی افزود: بسیاری از مردم به ویژه در روستا‌ها برای تامین آب شرب با مشکلات اساسی رو به رو هستند و از همین رو الزام آور است که هرچه سریعتر پروژه سد گرمی چای تکمیل و بهربرداری برسد.

وی ادامه داد: ما در بخش تامین منابع آبی کشاورزی نیز با مشکل رو به رو هستیم، همانطور که مستحضر هستید، توسعه تولید در حوزه کشاورزی وابسته به تامین منابع آبی است تا در این راستا کشاورز بتواند در زمان مقرر محصول را تولید وروانه بازار اقتصادی بکند زیرا در غیر اینصورت نمی‌تواند اقتصاد معیشتی اش را به نفع مطلوب تامین کند.

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس با بیان اینکه پایان معضل آب در میانه با تکمیل سد گرمی چای امکان پذیر است، یادآورشد: تامین آب اراضی کشاورزی در روستاهای میانه ارتباط مستقیم با تولید فراگیر محصولات کشاورزی دارد بنابراین جا دارد دولت اقدامات کاربردی در این راستا اتخاذ کند.