تکرار رتبه ضعیف ایران در ضریب هوشی در رنکینگ 2023

باز هم طبق سالهای گذشته، ضریب هوشی ایرانیان پایینتر از 60% مردم دنیا قرار گرفت و از بین 199 کشور جهان، رتبه 119 را کسب کرد. این در حالی است ...
صدای میانه
۱۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

باز هم طبق سالهای گذشته، ضریب هوشی ایرانیان پایینتر از 60% مردم دنیا قرار گرفت و از بین 199 کشور جهان، رتبه 119 را کسب کرد. این در حالی است که ایرانیان خود را باهوشترین مردم دنیا و فراتر از ژاپنی‌ها می‌دانند.

در رده بندی سال 2023 موسسه WPR برای ضریب هوشی جهان، طبق رده بندی سالهای گذشته همچنان کشورهای شرق آسیا بهترین رده‌ها را کسب کرده و به عنوان باهوشترین مردم دنیا معرفی شدند.

به گزارش صدای میانه، در این رده بندی ژاپنی‌ها با ضریب هوشی 106.48 باهوشترین مردم دنیا هستند. تایوانی ها، سنگاپوری ها، هنگ کنگی‌ها و کره ای‌ها با اختلاف ناچیزی در رده‌های بعدی قرار دارند.

کشورهای آلمان، انگلیس و آمریکا در رتبه‌های 10 و 20 و 29 قرار دارند.

اما آنچه هر سال برخلاف ادعای ایرانیان منتشر می‌شود این است که ایرانیان که خود را باهوشترین مردم دنیا می‌دانند که تمامی دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی را می‌چرخانند، در بین نیمی از مردم باهوش دنیا قرار ندارند و جزو نیمه دوم و در موقعیت 40% پایین جدول قرار دارند و در سال شاهد کسب رتبه 119 یا 120 از بین کمتر از 200 کشور پایش شده هستیم.

Error
Whoops, looks like something went wrong.