تجهیز بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) میانه به دستگاه سی‌تی‌اسکن جدید

    تجهیز بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) میانه به دستگاه سی‌تی‌اسکن جدید با توجه به نیاز مبرم بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) میانه به دستگاهِ سی تی اسکن برای خدمات‌دهی به بیماران و در جهت ...
صدای میانه
۱۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۳

تجهیز بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) میانه به دستگاه سی‌تی‌اسکن جدید

با توجه به نیاز مبرم بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) میانه به دستگاهِ سی تی اسکن برای خدمات‌دهی به بیماران و در جهت کاستن از زحمت مردم، سیدمرتضی حسینی و مهدی اسماعیلی نمایندگان مردم شریف شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی، از طریق رایزنی‌ و پیگیری لازم از شرکت ملی فولاد آذربایجان و با تامین اعتبار توسط مدیریت مجتمع فولاد میانه، بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) به دستگاه جدید و پیشرفته‌ی سی تی اسکن مجهز شد.

شایان ذکر است این دستگاه طی چند روز آینده، نصب و راه اندازی گردیده و آماده خدمت رسانی به مردم شریف شهرستان میانه خواهد بود.

گفتنی است در سایه تلاش‌ها و پیگیریهای نمایندگان مردم شریف میانه در مجلس شورای اسلامی و علیرغم کمبود منابع و اعتبار، اقدامات دیگری از جمله راه اندازی دانشکده پرستاری، ساخت و تجهیز آشیانه هلیکوپتر اورژانس و... در حوزه بهداشت و درمان شهرستان انجام گردیده که این روند تا رفع نیازهای ضروری شبکه بهداشت شهرستان در زمینه تجهیزات پزشکی و درمانی در حد امکان و مقدورات وزارت بهداشت و درمان ادامه خواهد یافت.

سیدمرتضی حسینی نماینده مردم شریف شهرستان میانه ضمن توضیحِ بیشتر در این زمینه، گفت: حدود ۹ ماه پیش یعنی در تاریخ ۱۴۰۱/۱/۲۸ نامه‌ی مشترکی خطاب به دکتر عین‌الهی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در خصوص تامین نیازمندیهای بیمارستانها و مراکز درمانی شهرستان میانه به تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، تنظیم و ارائه شده بود اما متاسفانه توجه لازم به این درخواست نگردیده بود تا اینکه در تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱۳ قضیه را بطور حضوری از آقای وزیر پیگیر شدم و از وی خواستم که دستور قاطع و صریح برای تامین نیازمندیهای یادشده صادر نماید، و در نتیجه وزیر خطاب به دکتر کریمی معاون درمان وزارت دستور داد:

"نسبت به رفع مشکل اقدام شود"

و خوشبختانه طبق هماهنگی‌های انجام شده با مسئولان ذیربط در معاونت درمان، بزودی بخش عمده‌ای از نیازهای شبکه بهداشت و درمان میانه رفع خواهد شد.