فرماندار ویژه میانه:

شروع اعمال محدودیت در شهرستان میانه به لحاظ وضعیت موجود/ معیار اصلی تشخیص وضعیت شهرستانهای استان از لحاظ کرونا بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است/ عادی انگاری از سوی مردم موجب زیان بیشتر در شیوع بیمار کرونا خواهد شد

معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه
۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۱

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به وضعیت موجود شیوع کرونا در شهرستان میانه گفت:  از امروز به مدت یک هفته شاهد اعمال جدی محدودیتها خواهیم بود.

وی در ادامه با بیان اینکه وضعیت 12 استان بنا بر اعلام ستاد ملی کرونا قرمز اعلام شده و استان آذربایجان شرقی نیز جزو همین استانهاست، اضافه کرد: خروج مردم از عادی انگاری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله ماسک زدن، عدم برگزاری تجمعات، رعایت بهداشت فردی، اجتماعی و محیطی می‌تواند به کنترل و مدیریت هر چه بیشتر شیوع ویروس کرونا کمک کند.

مشایخی با اشاره به جعلی بودن ملاک و تشخیص وضعیت شهرستان از لحاظ شیوع ویروس کرونا در برخی منابع و سایتها تنها ملاک اصلی و درست را اعلام دانشگاه علوم پزشکی تبریز عنوان نمود.

فرماندار ویژه میانه بر لزوم تغییر سبک زندگی مردم و خروج از عادی انگاری تاکید کرده افزود:  باید با عمل به منویات رهبری با عمل به شعار من ماسک می‌زنم تمامی مردم از جمله کارکنان ادارات و مراجعه کنندگان را مجاب و موظف به زدن ماسک نماییم که این امر و اطلاع رسانی لازم بر عهده صدا و سیما و رسانه‌ها و سایتهای مختلف و اصحاب رسانه و الگودهی از سوی ما مسوولین و کارکنان ادارات است.

وی ضدعفونی سطوح داخلی ادارات و تعبیه حوضچه ضدعفونی برای کفشها در ورودی اداره، کاهش مراجعات به برخی مجموعه‌های قوه قضاییه و برخی دستگاهها با مراجعات بالا، اعمال محدودیتها در دانشگاهها، مدارس، موسسات زیر مجموعه آموزش و پرورش، حوزه‌های علمیه، آموزشگاههای فنی و حرفه ای، آموزشگاههای مختلف، کتابخانه ها، استخرهای سرپوشیده، سینما، تئاتر، موزه و باغ موزه ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاهها و سالنهای زیبایی، قهوه خانه ها، چایخانه‌ها و کافه ها، باشگاههای ورزشی، شهر بازی‌ها و بوستانها، مساجد و نماز جمعه، آرامستانها و بسیاری از کسبه و صنوف مرتبط با مردم را مهم خواند و مهمترین ضرورت را تشدید کنترل بر اعمال محدودیتها عنوان نمود.

وی بر اعمال و کنترل محدودیتها در سطح بخش‌ها با نظارت بخشداران تاکید کرده و عدم برگزاری اجتماعات بویژه عروسی‌ها و عزاداری‌ها را خواستار شد.

وی با اذعان بر اینکه دولت به تنهایی نمی‌تواند از عهده اعمال محدودیتها و کنترل بیماری برآید مهمترین راه مدیریت و کنترل را خود مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاریها و عدم تجمع از جانب آنها عنوان نمود.

امام جمعه میانه نیز در این جلسه از زحمات مسئولان شهرستان علی الخصوص فرماندار ویژه شهرستان مسوولان شبکه بهداشت و کادر درمان در بحث مبارزه با کرونا قدردانی کرد.

حجت الاسلام عبداله محمدی با اشاره به پشتیبانی و حمایت دفتر امام جمعه از 1500 خانوار، از سپاه  ناحیه میانه در جریان رزمایش کمک مومنانه با توزیع بسته‌های غذایی میان نیازمندان با تحمل زحمات زیاد قدردانی نمود.

وی اضافه کرد:  در بحث کرونا بالغ بر 400 میلیون ریال وجه نقد به نیازمندان در قالب کارت هدیه اهدا کردیم که 350  میلیون ریال دیگر نیز در روزهای آتی اهدا می‌شود.

امام جمعه میانه تاکید کرد بعنوان امام جمعه تلاش می‌کنم نگذارم خانواده‌‌ای در میانه شب‌ها گرسنه بخوابد و در این راستاهر کاری لازم باشد انجام می‌دهم تا امکانات مادی فراهم شده و به دست نیازمندان برسد.

امام جمعه میانه همچنین با گلایه از عفاف و حجاب بانوان و با بیان اینکه ما مسلمان هستیم و باید شئونات اسلامی و حجاب را رعایت کنیم، انتشار عکس‌های خانوادگی در فضاهای مجازی را به دور از شئونات اعلام نمود.