بررسی تامین اعتبار آب شرب میانه در جلسه کارگروه توسعه مدیریت شرکت آب و فاضلاب استان

 جلسه کارگروه توسعه مدیریت شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با حضور معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد. علیرضا ایمانلو مدیرعامل شرکت آب ...
صدای میانه
۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۳

جلسه کارگروه توسعه مدیریت شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با حضور معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد.

علیرضا ایمانلو مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی در این جلسه ضمن تاکید بر استمرار فعالیت‌های شرکت آبفا در ارائه خدمات به مشترکین، افزایش هزینه‌های عمومی و همچنین محدودیت‌های اعمال شده از سایر نهادها از قبیل شهرداری را بر فعالیت‌های این شرکت موثر دانست و اعلام کرد در صورت تعامل مناسب می‌توان خدمات مناسب تری ارائه کرد.

در ادامه جلسه از عملکرد کمیته‌های مدیریتی شامل تعداد جلسات برگزار شده، مصوبات و اهم تصمیمات اتخاذ شده در کمیته‌ها در قالب فرمت ارسالی سازمان مدیریت گزارشی ارائه گردید.

همچنین در این گزارش به اقدامات انجام شده در ارتباط با آخرین مصوبات کمیسیون توسعه مدیریت، نقاط قوت، نقاط ضعف به همراه پیشنهاد و راهکارها توضیحاتی ارائه و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

در انتهای جلسه نکته نظرات میهمانان در ارتباط با مباحث مطرح شده در جلسه، شاخص‌های ارزیابی عملکرد، برنامه‌های بهبود و سایر موارد بیان شد.

تاکید بر تامین اعتبارات ویژه خط انتقال آب شرب میانه

همچنین در جسله جداگانه ای به تامین اعتبارات ویژه خط انتقال آب شرب این شهرستان برای تکمیل هرچه سریعتر پروژه تاکید شد.

در این جلسه که با موضوع بررسی مسایل آب و فاضلاب شهرستان میانه و با حضور علیرضا ایمانلو  تشکیل شده بود مسایل تامین آب شرب از سد گرمی چای، تکمیل پروژه‌های آب روستایی با مشارکت مردم به ترتیب اولویت در سال جاری، توسعه و بازسازی شبکه و تاسیسات آبرسانی در روستاهای نیازمند به این طرح مورد بررسی قرار گرفت که با تصویب اعتبارات در کمیته برنامه ریزی و با مشارکت مردم و هزینه شرکت آب و فاضلاب استان به اجرا خواهد رسید.

شایان ذکر است در این جلسه به ادامه تجهیز چاههای آب شرب شهرهای تابعه شامل ترکمنچای، ترک، آجی چای، ادامه اجرای ایستگاه پمپاژ ولیعصر و اندیشه، جابجایی‌های تاسیسات آب و فاضلاب در حد فاصل ابتدای خیابان بانک ملی تا چهارراه پایین، تکمیل فاضلاب سکونتگاههای غیررسمی، توسعه شبکه آب شرب شهری، ارتقای فازدوم تصفیه خانه فاضلاب میانه، جداسازی آب شرب برخی روستاهای اوچ تبه شرقی میانه، هشترود و چاراویماق را از دیگر موارد مورد بررسی برای اجرا عنوان شد.

هدایت روان آب‌های سطحی به شبکه فاضلاب شهری ممنوع است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی همچنین با تشریح دلایل بالازدگی فاضلاب در معابر شهری، اظهار کرد: لوله‌های شبکه فاضلاب شهری طوری طراحی و اجرا شده اند که فقط پساب‌های خانگی و واحدهای تجاری و مشترکینی که اشتراک آب و فاضلاب را پوشش می‌دهند و جوابگوی حجم زیاد آب‌های سطحی نیستند و از نظر قانونی نیز هدایت روان آب‌های سطحی به شبکه فاضلاب شهری ممنوع است.

ایمانلو افزود: برداشتن درب منهول‌های فاضلاب در مواقع بارندگی توسط افراد هدایت غیراصولی روان آب‌ها به شبکه فاضلاب شهری ممنوع بوده و این مساله سبب انسداد شبکه و بالازدگی فاضلاب می‌شود.

وی اضافه کرد: در مواقع بارندگی و آب گرفتگی معابر، هدایت غیراصولی روان آب‌های سطحی به همراه شن، ماسه، گِل ولای و زباله به درون شبکه فاضلاب شهری ازطریق برداشتن درب منهول‌های فاضلاب سبب انسداد شبکه و ایجاد اختلال در فرآیند تصفیه و تحمیل خسارتی قابل توجه به این شرکت می‌شود.

مدیرعامل آبفای آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به تلاش مجموعه پرسنل زحمتکش شرکت آب و فاضلاب استان در خصوص ترمیم و رفع هر چه سریع تر مشکل مسدودی و بالازدگی فاضلاب در یکی از مهنول‌های خیابان 24 متری فرشته جنوبی تبریز، اظهار داشت: در جریان عملیات اجرایی مرمت و زیرسازی پروژه 24 متری فرشته جنوبی، متاسفانه یکی از منهول‌های شبکه فاضلاب مسدود شده بود که بلافاصله همکاران پرتلاش شرکت آبفا اقدام به ایجاد خط فرعی موقت برای هدایت پساب نموده و منهول مذکور پاکسازی و بازسازی شروع و جریان فاضلاب در خط لوله برقرار گردید.

وی در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده انسداد در خطوط شبکه فاضلاب، با احساس مسئولیت اجتماعی موضوع را فورا به سامانه ارتباطات مردمی ۱۲۲ شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی اطلاع دهند./برگرفته از ابتکار