قرنطینه شناگران دشوار است / تعداد ملی‌پوشان را افزایش می‌دهیم

مدیر تیم های ملی شنا گفت: شرایط کرونا بهتر شود تعداد شناگران حاضر در تمرین را افزایش خواهیم داد.
قافلان سسی
۱۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۱

محسن سمیع‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره شروع به کار تمرینات ملی‌پوشان شنا گفت: ابتدا از رسانه‌ها تشکر می‌کنم که با قلم خوب خبرنگاران، تمرینات شناگران آغاز شد. در واقع ما اردویی نداریم. از ابتدای کارم به عنوان مدیر تیم‌های ملی، برگزاری تیم‌های ملی را برچیده‌ام و قرار شد تمرینات به صورت غیرمتمرکز برگزار شود. هر شناگر در شهر خود تمرین می‌کند. در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا، پافشاری ما برای عدم برگزاری اردو بیشتر است. صحبت‌هایی مطرح بود که فضایی برای تمرینات شناگران داشته باشیم چرا که ما پایبند به قوانین فدراسیون پزشکی ورزشی هستیم.

مدیر تیم‌های ملی شنا ادامه داد: تمرینات را با سه شناگر آغاز کردیم. همانطور که می‌دانید کرونا روز به روز جدی‌تر می‌شود به همین دلیل ما با سه شناگر تمرینات را آغاز کردیم که شانس کسب سهمیه بیشتری دارند. سعی می‌کنیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نفرات دیگری را نیز به اردو اضافه کنیم. هفته دوم را نیز با همین تعداد شناگر ادامه می‌دهیم تا شرایط بهتر شود و کم‌کم شناگرانی که پتانسیل دارند، به اردو اضافه شوند.

وی افزود: در حال حاضر فدراسیون جهانی شنا برنامه‌ای برای کسب سهمیه ورودی المپیک اعلام نکرده البته گمانه‌زنی‌ها این است که اوایل سال ۲۰۲۱ و اگر ویروس کرونا اجازه دهد، استارت مسابقات زده شود؛ تلاش و برنامه‌ریزی‌ ما هم بر این مبنا است.

سمیع‌زاده در پاسخ به این سؤال که با توجه به شیوع ویروس کرونا، بهتر نبود سه شناگر در اردو می‌ماندند؟ گفت: بالسینی ساکن تهران است، قره‌حسنلو در کرج زندگی می‌کند و انصاری نیز از شهر میانه حضور دارد که او نیز در تهران خانه‌ای اجاره کرده است؛ مربیان شنا در زمان تمرین سخت‌گیری‌های لازم را انجام می‌دهند. بیشترین نگرانی ما برای زمان خروج بازیکنان از تمرینات است که به آنها تأکید کرده‌ایم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با وسایل شخصی، بلافاصله پس از پایان تمرین به منزل بروند. به نظر می‌رسد اگر شناگران نزد خانواده‌ها باشند، ایمن‌تر هستند چرا که حضور سه یا چهار شناگر در یک اتاق، خطر کرونا را بیشتر می‌کند. همچنین تهیه غذا در این برهه زمانی کار سختی است. شرایط قرنطینه دشوار است به همین دلیل ترجیح دادیم که شناگران با وسایل شخصی، پس از تمرینات به منزل بروند.

مدیر تیم‌های ملی شنا در پایان گفت: از مسئولان می‌خواهم که برای حل ویروس کرونا کمک بیشتری کنند چرا که مردم رعایت می‌کنند و امیدوارم مسئولان نیز توجه بیشتری داشته باشند. طرح ترافیک باعث افزایش تجمع در وسایل حمل و نقل عمومی همچون مترو و اتوبوس‌ شده که یک فاجعه است. قبول دارم که استفاده از وسیله شخصی، ترافیک را افزایش می‌دهد اما در یک بحران، انتخاب بد و بدتر است. تجمع مردم در اتوبوس و مترو، باعث شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا می‌شود؛ وگرنه مگر چند مراسم عروسی در تهران برگزار می‌شود؟