۳۰ میلیارد تومان برای ۲ پروژه گردشگری آذربایجان شرقی تخصیص یافت

تعداد ۳۰ پروژه گردشگری برای دریافت تسهیلات مورد نیاز معرفی شد که در نهایت با اعطای تسهیلات به ۲ پروژه گردشگری فوق موافقت و اعتبار آن پرداخت شد.
قافلان سسی
۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۳

معاون سرمایه‌گذاری مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان شرقی گفت: از محل بند یک تبصره ۱۸ قانون بودجه سال گذشته، معادل ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ۲ پروژه سرمایه گذاری در این استان تخصیص یافت.

کیومرث کریمی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ۱۰ میلیارد تومان به هتل شایان تبریز و ۲۰ میلیارد تومان برای هتل چهار ستاره سلامی سراب اختصاص یافته است.

وی اظهار داشت: به دنبال برگزاری جلسه بررسی مسائل سرمایه‌گذاری گردشگری آذربایجان شرقی در معاونت اقتصادی استانداری، تعداد ۳۰ پروژه گردشگری برای دریافت تسهیلات مورد نیاز معرفی شد که در نهایت با اعطای تسهیلات به ۲ پروژه گردشگری فوق موافقت و اعتبار آن پرداخت شد.

کریمی ادامه داد: در تداوم این رویکردف تسهیلات ۲ پروژه مجتمع گردشگری سایا لند به میزان ۱۵ میلیارد تومان و تکمیل هتل رویال پالاس تبریز به میزان ۹ میلیارد تومان از محل اعتبارات تبصره ۱۸ سال جاری نیز در آستانه پرداخت قرار دارد.

به گفته وی تسهیلات مورد نیاز سایر پروژه‌ها نیز به ترتیب اولویت تصویب‌ شده و برای پرداخت به بانک‌های عامل معرفی خواهند شد.

مجموع هتل و هتل آپارتمان‌های ستاره دار آذربایجان شرقی ۷۳ باب با تعداد ۱۴ هزار تخت استاندارد است.