مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی خبر داد:

تخصیص نیافتن نیمی ازکمک‌های بلاعوض برای زلزله زدگان آذربایجانشرقی

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی از تخصیص نیافتن نیمی از کمک‌های بلاعوض وعده داده شده به زلزله زدگان استان خبر داد.
قافلان سسی
۰۵ تیر ۹۹ ساعت ۱۷:۲۸

به گزارش خبرنگار مهر، حافظ باباپور شامگاه چهارشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، لوازم و مصالح ساختمانی در محل نمایشگاه بین المللی تبریز با اشاره‌ای به آخرین وضعیت مناطق زلزله زده استان اظهار داشت: در زلزله سال گذشته سراب و میانه، سه هزار واحد به صورت کامل تخریب و سه هزار و ۵۰۰ واحد دیگر نیازمند تعمیرات بودند.

وی از پایان یافتن ۹۰ درصد از آواربرداری‌ها در این مناطق خبر داد و گفت: برای واحدهای تخریبی، تشکیل پرونده شده و کار بازسازی آنها همزمان ادامه دارد. واحدهای نیازمند تعمیر نیز بهمن سال گذشته، تعمیر شده و کار آنها به پایان رسیده است.

اتمام بازسازی ۳۰۰ واحد تخریبی در مناطق زلزله زده استان

باباپور با اشاره به اتمام بازسازی ۳۰۰ واحد تخریبی صددرصدی در طول این چند ماه گفت: کرونا و از سوی دیگر زمستان سال گذشته، روند بازسازی‌ها را کند کرد اما تا پایان فصل کاری سال جاری در تلاش برای اتمام کار بازسازی در این مناطق خواهیم بود.

مدیر کل بنیاد مسکن استان همچنین گرانی مصالح ساختمانی را علت دیگر تأخیر در کار بازسازی‌ها دانسته و گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، درصد بالایی از مصالح مورد نیاز، تأمین شده و از سوی دیگر، سیمان رایگان نیز در اختیار برخی از صاحبان واحدها قرار گرفته است.

‌وی از پرداخت ۱۰۰ درصد تسهیلات بانکی خبر داد و گفت: در خصوص کمک‌های بلاعوض نیز، ۵۰ درصد منابع تأمین شده و منتظر تصویب هیأت دولت برای تخصیص و جذب نیم دیگر هستیم.

آخرین خبرها

فرماندار ویژه میانه در دیدار با شهرداران شهرستان میانه :

صرف بهینه منابع و اعتبارات، لازمه استمرار خدمات شهرداری ها و دهیاری ها

معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه
۱۵ تیر ۹۹

در نامه‌ وزیر میراث‌فرهنگی به استاندار ابلاغ شد ؛

مراتب ثبت ملی ۳ اثر شهرستان میانه

صدای میانه
۱۵ تیر ۹۹

به رغم ادعای امام جمعه میانه ؛

مبتلایان به بیماری کرونا در میانه ۴ رقمی شد

صدای میانه
۱۵ تیر ۹۹