استاندار آذربایجان شرقی در جلسه کمیته برنامه ریزی میانه از اجرای پروژه های اساسی و نیمه تمام در این شهرستان به ارزش ۳ هزار میلیارد تومان خبر داد

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه شهرستان میانه بعد از تبریز بالاترین میزان اعتبارات در سفرهای ریاست جمهوری را  به خود اختصاص داده است از تخصیص یکهزارو ۳۳۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های آب شهرستان از محل سفر خبر داد.
معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه
۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۹

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه شهرستان میانه بعد از تبریز بالاترین میزان اعتبارات در سفرهای ریاست جمهوری را  به خود اختصاص داده است از تخصیص یکهزارو ۳۳۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های آب شهرستان از محل سفر خبر داد.

سردار عابدین خرم با حضور در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان با بیان تخصیص ۲۸۰ میلیارد تومان از محل سفر به حوزه کشاورزی شهرستان افزود: این مبلغ قابل افزایش بوده و می‌تواند احیاگر بخش عمده ای از ظرفیتهای شهرستان در حوزه کشاورزی بوده؛ سبب مهاجرت معکوس به روستاها شده و کاهش جمعیت شهرستان را جبران کند.

استاندار آذربایجان شرقی از اجرای پروژه‌های اساسی و نیمه تمام در شهرستان به ارزش ۳ هزار میلیارد تومان خبر داده و گفت: تمامی این پروژه‌ها تا سال ۱۴۰۳ به اتمام خواهد رسید که با اتمام آنها شاهد تحول مطلوب در شهرستان و روند رو به رشد آن در تمامی حوزه‌ها خواهیم بود.

عابدین خرم ضرورت توجه به تامین زیرساختهای شهرک صنعتی ۲  میانه از جمله برق و آب آن را برای ورود سرمایه گذاران متقاضی از اولویتها خواند و افزود: ظرف دو ماه آتی برق شهرک را تامین کرده و پست برق را افزایش خواهیم داد و رفع  مشکل آب شهرک را نیز غفارزاده مدیر عامل آب منطقه ای استان تقبل خواهند کرد.

وی همچنین گازرسانی به ۲۱ روستای شهرستان را از دیگر برنامه‌های مهم جهت اتمام در آینده عنوان کرده در مورد مسکن ملی نیز به تامین صد درصدی اراضی مورد نیاز اشاره کرده از ستاد اجرایی و مجموعه‌های شهرستان خواست تا به تحقق مسکن بنا بر ازدیاد تقاضا اقدام کنند.

عادین خرم خواستار برگزاری جلسه ستاد رفع موانع و تسهیل و شوراهای معدن در شهرستان با حضور مسوولین استانی و شهرستانی جهت رسیدگی به وضعیت واحدهای تعطیل و غیر فعال و فعال شدن ظرفیت معادن شهرستان شد.

وی همچنین بر ضرورت پیگیری امور آب استان برای حل مشکل آب شرب روستاهای تاکید کرد و افزود وجود ۱۲۷۵ کیلومتر راه روستایی نامناسب در شهرستان و ۲۴ درصد پایین تر از میانگبن استانی  را غیر قابل قبول خوانده رساندن آن به میانگین استانی را از اولویتها برشمرد.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه تقویت دو حوزه کشاورزی و صنایع پایین دستی آن همچنین حوزه صنعت را با توجه به قطب بودن شهرستان در حوزه فولاد را از مهمترین‌ها برای رونق تولید و اشتغال عنوان نمود.

وی در پایان هدف از این سفر را بررسی مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان و روند اجرای آنها برشمرد و گفت: متاسفانه دولت سیزدهم میراث دار پروژه‌های عقب مانده و طویل المدت دولتهای قبل است اما همت دولت و شخص رئیس جمهور این است که نگذارند ذائقه مردم به خاطر وجود پروژه‌های نیمه تمام چندین ساله تلخ شود؛ بنا بر همین اساس شاهد اقدام گسترده دولت برای تکمیل این پروژه‌ها و تداوم و استمرار اجرای آنها هستیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه نیز در این جلسه به مشکل نبود زمین برای سرمایه گذاران متقاضی در شهرکهای صنعتی اشاره نمود.

مسعود سعادتی وجود واحدها و سوله‌های به ظاهر فعال و در باطن غیر فعال و بدون تولید در شهرک‌های صنعتی شهرستان را یکی از موانع فعالیت سرمایه گذاران مشتاق به فعالیت در تولید و اشتغالزایی عنوان کرده خواستار تدبیر لازم و اعمال قانون در این راستا شد.

وی رفع مشکلات زیرساختی شهرک صنعتی شماره ۲ میانه مانند برق و آب و همچنین تقویت شهرک را اولویت مهم شهرستان برای فعالیت سرمایه گذاران متقاضی خواند.

فرماندار میانه هدف از سفر استاندار آذربایجان شرقی با همراهی مدیران کل به شهرستان میانه را بررسی مصوبات اصلی سفر ریاست جمهوری استان خواند و افزود: خوشبختانه توانستیم در راستای رفع نیازهای شهرستان برای رفع چند مورد از نیازها و ضرورتهای خارج از مصوبات سفر  از شخص استاندار آذربایجان شرقی قول مساعد بگیریم.

گفتنی است برخی از مدیران کل استان نیز در خصوص عملکرد خود در راستای پیگیری و اجرای مصوبات سفر ریاست جمهوری به ارائه گزارش پرداختندـ