فرماندار ویژه میانه:

فرهنگ سازی برای رواج مطالبه گری واقع بینانه حول محور توسعه شهرستان؛ اولویت خبرنگاران باشد

سعادتی با تصریح بر کمبود اعتبارات همه ساله در حوزه هنر شهرستان افزود: خوشبختانه در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصمیمات خوبی گرفته شد و بر اساس وعده های داده شده  شاهد افزایش قابل توجه اعتبارات در این حوزه خواهیم بود.
قافلان سسی
۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۲

به گزارش قافلان سسی به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه میانه؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه فرهنگ سازی برای رواج مطالبه گری واقع بینانه و رواج واقعیت گویی و پرهیز از ترویج اخبار خلاف واقع را سبب پیشبرد هر چه بهتر امور شهرستان در جهت توسعه و عمران خوانده از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان خواست تا این موارد را در اولویت وظیفه رسانه ای خود قرار دهند.

مسعود سعادتی در نشستی با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان به مناسبت روز خبرنگار؛ با تبریک پیشاپیش این روز تصریح کرد: یک جامعه در صورتی خوب عمل می‌کند که همراهی و پویایی اصحاب رسانه و جامعه خبری را به همراه داشته باشد.

وی افزود: خبرنگاران باید پل ارتباطی باشند تا مسئولین از جامعه و انتظارات مردم خبر داشته و مردم نیز از خدمات و فعالیتهای مسئولین اطلاع پیدا کنند.

فرماندار ویژه میانه با تاکید بر اینکه رسانه‌ها بعنوان رکن چهارم دموکراسی مسئولیت و تکالیف خاص خود را عهده دار هستند؛ تاثیرگذاری آنها در جامعه را یادآور شد و تاکید کرد: تمام ظرفیت رسانه ای شهرستان؛ ظرفیت اداری؛ اجرایی؛ نظامی؛ انتظامی و غیره باید در خدمت مردم و توسعه و عمران هر چه بیشتر شهرستان باشند.

وی هر گونه پیشنهاد سازنده و انتقاد منصفانه از سوی اصحاب رسانه و خبرنگاران را سبب حرکت در مسیر بهتر شدن شرایط و ایجاد امید در بین مردم خواند و افزود: با اتحاد بین مسئولین و خبرنگاران بر سر رفع مسائل و مشکلات شهرستان  شاهد جلب مشارکت هر چه بیشتر مردم برای همراهی در رفع مشکلات خواهیم بود.

فرماندار ویژه میانه در ادامه با ارائه گزارشی از وضعیت شهرستان و اجرای پروژه‌های مختلف به تصویب ۳۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان و سهم ۲۰ هزار میلیارد ریالی شهرستان و برنامه ریزیها و پیگیریهای لازم در جهت افزایش هر چه بیشتر این اعتبارات برای رفع مشکلات شهرستان بویژه در حوزه راه؛ آب و ارتباطات روستایی خبر داد.

سعادتی با تصریح بر کمبود اعتبارات همه ساله در حوزه هنر شهرستان افزود: خوشبختانه در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصمیمات خوبی گرفته شد و بر اساس وعده‌های داده شده  شاهد افزایش قابل توجه اعتبارات در این حوزه خواهیم بود.

وی به وجود ۵ انجمن ادبی؛ فرهنگی و هنری در شهرستان اشاره کرده با بیان تزریق ۱ الی ۲ میلیارد ریال به هر انجمن و کمک بلاعوض ۱۰۰ میلیون ریالی برای موسسات قرآنی و  کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و مراکز قرآنی در شهرستان گفت: تلاش‌ها و پیگیریهای شهرستان برای افزایش اعتبارات در تمامی حوزه‌های مورد نیاز از جمله حوزه فرهنگ و ارشاد ادامه دارد.

در این نشست خبرنگاران حاضر؛ به بیان مشکلات،خواسته‌ها و نظرات خود پرداختند.

تجلیل از خبرنگاران پایان بخش جلسه حاضر بود.