فرماندار ویژه میانه:

آب شرب؛ راه روستایی و بحث ارتباطات در برخی روستاهای شهرستان نیازمند توجه ویژه دولت است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اقدامات انجام شده در منطقه بویژه در روستاها گفت: علی رغم همه این فعالیتها در حوزه راه؛ آب شرب و بحث ارتباطات روستایی نیازمند توجه ویژه دولت هستیم.
معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه
۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اقدامات انجام شده در منطقه بویژه در روستاها گفت: علی رغم همه این فعالیتها در حوزه راه؛ آب شرب و بحث ارتباطات روستایی نیازمند توجه ویژه دولت هستیم.

مسعود سعادتی در جلسه ای با حضور مدیر کل امور روستایی استان با اشاره به اینکه شهرستان میانه وسیع ترین شهرستان شمالغرب کشور بوده و از لحاظ اهمیت تعداد و گستردگی روستاها و جمعیت روستایی نیز جزو اولین شهرستانهاست اضافه کرد: نسبت جمعیت روستایی به شهری در کشور ۳۰ به ۷۰ بوده اما در شهرستان میانه ۴۰ به ۶۰ است.

وی در ادامه به نقش بی نظیر روستاهای شهرستان در تولید محصولات کشاورزی؛ باغی و دامی و برخی اقلام صنعتی اشاره کرد و با بیان نقش دهیاران در خط مقدم خدمت به مردم بعنوان واسطه و امین بین مردم و مسئولین تاکید کرد: دهیاران و بخشداران باید با شناخت کامل از منطقه خدمت خود و با بهره گیری از ظرفیت و امکانات منطقه و جلب مشارکت مردم در پیشبرد اهداف محرومیت زدایی در روستاها کمک حال دولت باشند.

سعادتی به مشکل راههای روستایی شهرستان و نبود راه روستایی مناسب در ۱۲۸ روستای  شهرستان؛ نبود آب شرب مناسب  در برخی روستاهای دارای سکنه و روستاهای فاقد سکنه که در فصول کاری دارای جمعیت می‌شوند به تعداد ۱۲۶ روستا آن هم به جهت خشکسالی و مسائل اقلیمی اشاره کرد.

فرماندار میانه در پایان مشکل ارتباطات و پوشش اینترنت در روستاها را از دیگر الزامات برشمرد و تصریح کرد: مردم روستاها هم از امکانات اساسی مانند دسترسی به تلفن ثابت و همراه و اینترنت مانند مردم شهر‌ها بهره مند شوند.

مدیر کل امور روستایی استان نیز در این جلسه به ویژه بودن شهرستان از نظر جایگاه؛ موقعیت سیاسی؛ اجتماعی؛ اقتصادی؛ اجتماعی و جغرافیایی  اشاره کرد و یکی از اولویتهای اساسی دولت مردمی فعلی را رسیدگی به مناطق محروم و روستاها خواند.

اسکندری در ادامه حکمرانی مطلوب روستایی را امری مغفول خواند و اضافه کرد: مدیریت واحدی برای به سرانجام رساندن امور لازم است.

وی تاکید کرد: علی رغم وجود منابع؛ توان و ظرفیت نیروی انسانی و وجود خیرین و سرمایه گذاران به جهت مدل رفتاری و مدیریت غیر اصولی خروجی لازم حاصل نشده است.

وی جلب و جذب سرمایه گذاران  میانه ای در تهران؛ تبریز و سایر شهرها را ظرفیت بزرگی در راستای توسعه و عمران هر چه بیشتر روستاها با توجه به اعتبارات محدود دولت عنوان کرده بر برگزاری همایشهایی در این راستا  تاکید کرد.

اسکندری آوردن مردم به صحنه جهت رفع مشکلات را نکته کلیدی و هنر و علمی عظیم خواند و افزود: خواسته انقلاب نیز حضور مردم در صحنه بوده و بدون مردم موجودیت ما مسئولین نیز به زیر سوال می‌رود.

وی برخورد صادقانه با مردم؛ تلاش؛ پاکدستی و امانتداری از سوی مسئولین را سبب اعتمادزایی در بین آنها عنوان کرد و تصریح کرد: با ایجاد اعتماد؛ مردم وارد صحنه شده و به مشارکت می‌پردازند که در روستاها نیز به مهاجرت معکوس نیز منجر می‌شود.

مدیر کل امور روستایی استان به تشکیل قرارگاه جهادی آبرسانی به روستاها در استان اشاره کرد و افزود: با هماهنگی و تعامل وزارت نیرو و قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) سپاه مقرر شده ۲۵۰ روستا آبرسانی شود همچنین توان انجام ۵۰۰ روستای دیگر را داریم و با تصمیمات اتخاذ شده ظرف ۳۵ ماه آتی برای همیشه مشکل آب شرب روستاها حل خواهد شد.

وی به تصویب ۶۵۰ میلیارد تومان در سفرهای استانی اشاره کرده و گفت: سعی خواهیم کرد تا بیشترین سهم را به شهرستان میانه اختصاص دهیم.

گفتنی است در این نشست، نمانده هایی از دهیارزان و شورای هر بخش به بیان نظرات و مشکلات روستاها و بخش‌های خود پرداختند.