معاون عمرانی فرماندار ویژه میانه:

تغییر رنگ بندی کرونایی شهرستان به نارنجی، تلنگری برای خروج از عادی انگاری

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان میانه با اشاره به تغییر رنگ بندی کرونایی شهرستان از آبی به نارنجی؛ وضعیت را هشدار دهنده خواند و تاکید کرد: مردم باید از عادی انگاری خارج شوند.
معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه
۰۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۷

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان میانه با اشاره به تغییر رنگ بندی کرونایی شهرستان از آبی به نارنجی؛ وضعیت را هشدار دهنده خواند و تاکید کرد: مردم باید از عادی انگاری خارج شوند.

مهدی مشایخی در جلسه ستاد مقابله با کرونا با اشاره به شیوع و آغاز پیک هفتم کرونا از کمیته اطلاع رسانی خواست تا بابهره گیری از ظرفیت رسانه‌های شهرستان، نسبت به آگاهی بخشی، فرهنگ سازی؛ تنویر افکار عمومی همچنین ایجاد شرایط روانی مناسب برای آگاهی لازم مردم از مخاطرات ویروس جدید کرونا و روند صعودی آن تاکید کرد.

وی همزمانی شیوع سویه  BA5 با دهه عزاداری ایام محرم را نیز یادآور شده با بیان ابلاغ دستورالعملهای جدید استانی در این راستا گفت: عزاداری های  دهه اول عاشورا و اربعین در صفر ترجیحاً  باید در محیط باز انجام شده و سازمان تبلیغات اسلامی نیز باید برابر ابلاغیه و شیوه نامه جدید؛  چگونگی مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان را مورد رصد و نظارت قرار دهد.

وی اضافه کرد: به منظور استفاده از ظرفیت هیئت‌های مذهبی؛ دانشگاه علوم پزشکی با هماهنگی تبلیغات اسلامی باید نسبت به اعزام اکیپ‌های سیار جهت تزریق واکسن یادآور اقدام نموده و نسبت به مدیریت حداقلی در تجمع دسته جات عزاداری نظارت جدی شود.

مشایخی تصریح کرد: استفاده از ماسک؛ لزوم فاصله گذاری اجتماعی و برگزاری مراسم عزاداری در فضاهای باز ضرورت دارد و همکاری ادارات از جمله صنعت؛ معدن و تجارت برای تامین ماسک و مواد ضدعفونی و بهداشتی ضروری است همچنین آموزش و پرورش نیز باید حیاط مدارس و دیگر فضاهای باز خود را به هیئتهای حسینی اختصاص دهد.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری میانه با اشاره به اینکه از  مهر ماه سال جاری کلیه آموزشگاه‌ها و مدارس به صورت حضوری خواهند بود افزود: اداره کل آموزش و پرورش استان باید با استفاده از ظرفیت خیرین؛ شرکت‌های دانش بنیان همچنین تجارب استان‌های موفق در خصوص تهویه مناسب کلاس‌های آموزشی به اقدام لازم بپردازدـ

رییس شبکه بهداشت و درمان میانه نیز در این جلسه با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان و افراد علامت دار از دو هفته قبل در شهرستان این امر را آغازگر پیک هفتم در شهرستان عنوان نمود و اضافه کرد: سویه جدیدی که با آن درگیر هستیم نوعی از امیکرون است که تهاجم آن از دلتا کمتر و از امیکرون بیشتر است همچنین سرایت پذیری آن نیز از امیکرون بالاتر است که امیدواریم با ادامه واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم بتوانیم پیک هفتم را  با کمترین موارد ابتلا و فوتی پشت سر بگذاریم.

دده خانی در ادامه به بیان آمار کرونا در شهرستان پرداخت و گفت: از اول شروع کرونا تا الان ۸۴۳۸ مورد بستری؛ ۷۳۶۷ مورد ترخیص؛ ۳۵۹ مورد فوتی مثبت داشتیم و در سویه جدید تا الان ۹ نفر در بیمارستان بستری بوده و خوشبختانه از اردیبهشت سال جاری فوتی نداشتیم.

وی از مثبت شدن تست ‏ پی سی آر ۱۲۷۷۰ نفر با تحمیل بدهی ۶۰ میلیارد ریالی به شبکه بهداشت و درمان میانه خبرداد و افزود: خوشبختانه در امر واکسیناسیون با میانگین کشوری برابر هستیم و تا به حال ۷۴ درصد مردم شهرستان دوز اول ۶۸ درصد دوز دوم ۳۸ درصد دوز سوم و ۱/۷۴ درصد دوز یادآور را تزریق نموده اند که انتظار می‌رود افراد مسن و کسانی که دارای بیماری‌های زمینه ای هستند برای تزریق دور یادآور به مراکز واکسیناسیون شهرستان مراجعه نمایند.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان هم با حضور در این جلسه گفت: با مسئولین هیئات حسینی جلسه ای جدید ترتیب خواهیم داد تا تمامی دستورالعمل‌های جدید و مصوب را به آنها ابلاغ کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین اردبیلی اضافه کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کرونایی و کنترل و نظارت بر اجرای آنها را افزایش خواهیم داد تا بتوانیم از پیک هفتم کرونا نیز با موفقیت هر چه تمام عبور کنیم.

این خبر در رسانه های دیگر

معاون عمرانی فرماندار ویژه میانه:

تغییر رنگ بندی کرونایی شهرستان به نارنجی، تلنگری برای خروج از عادی انگاری

قافلان سسی
۰۹ مرداد ۱۴۰۱

آخرین خبرها

برپایی ایستگاه سلامت در شهرداری میانه

شهرداری میانه
۱۲ آذر ۱۴۰۲

برپایی مانور آمادگی در برابر زلزله در مدرسه عترت میانه؛

معاون عمرانی فرماندار: ۸۵ درصد مساکن روستایی میانه در برابر زلزله مقاوم هستند

قافلان سسی
۱۱ آذر ۱۴۰۲

در جلسه سرپرست فرمانداری ویژه میانه با مدیر شیلات استان؛

توسعه فعالیت های صنعت تولید و پرورش ماهی در میانه بررسی شد

قافلان سسی
۱۱ آذر ۱۴۰۲

نماینده مردم اردبیل در مجلس:

راه آهن اردبیل ماه آینده افتتاح می‌شود

قافلان سسی
۱۱ آذر ۱۴۰۲