بازگشت محدودیت‌های کرونایی در آذربایجان‌شرقی

  ایرنا: معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: به دلیل افزایش آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا در استان، محدودیت‌های کرونایی دوباره اعمال می‌شود. علیار راستگو، با تبیین آخرین وضعیت ...
صدای میانه
۲۹ خرداد ۹۹ ساعت ۱۱:۱۶

ایرنا: معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: به دلیل افزایش آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا در استان، محدودیت‌های کرونایی دوباره اعمال می‌شود.

علیار راستگو، با تبیین آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان و گلایه از بی‌توجهی ۹۰ درصد مردم، افزود: وضعیت استان از لحاظ تعداد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از این بیماری به صورت روزانه رصد می‌شود.

وی با ابراز نارضایتی از بی توجهی قاطبه مردم نسبت به خطرات ناشی از برگزاری مراسم‌های عزا، عروسی و دورهمی‌های خانوادگی اظهار داشت: در صورت ادامه وضعیت فعلی و به دلیل اهمیت حفظ جان و سلامتی مردم، محدودیت‌های گذشته مجددا در استان اعمال خواهد شد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: هرگونه اعمال محدودیت در استان، پس از هماهنگی با ستاد ملی کرونا و در برخی موارد با صلاحدید استاندار و بر اساس تفویض اختیارات از ستاد ملی به وی انجام خواهد شد.

راستگو، با بیان اینکه نسبت به ۳ هفته گذشته در حال گذران وضعیت بسیار متفاوت و خطرناکی در استان هستیم، ادامه داد: با وجود ایجاد محدودیت‌های اجتماعی در ماه‌های گذشته و روند نسبتا قابل قبول در کنترل بیماری، شاهد افزایش روزانه آمار به دلیل بی توجهی و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط بسیاری از مردم هستیم.

وی یادآوری کرد: استفاده از ماسک، شستن مستمر دست و صورت با آب و صابون و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، توصیه اصلی ستاد استانی کرونا به مردم برای جلوگیری از احتمال ابتلا به بیماری کرونا است.

به گزارش ایرنا، طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت کرونایی آذربایجان شرقی به شرایط قرمز رسیده است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، تا ظهر دیروز چهارشنبه ۱۹۵ هزار و ۵۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۹ هزار و ۱۸۵ نفر رسید.