بشکند دست معلمی که به سوی دانش آموز معلول دراز می شود

کم توانی ذهنی یا عقب ماندگی ذهنی اختلالی است که با عملکرد هوشی زیر حد طبیعی و اختلال در مهارتهای انطباقی مشخص می گردد و سن شروع کم توانی ذهنی ...
صدای میانه
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۷

کم توانی ذهنی یا عقب ماندگی ذهنی اختلالی است که با عملکرد هوشی زیر حد طبیعی و اختلال در مهارتهای انطباقی مشخص می‌گردد و سن شروع کم توانی ذهنی زیر ۱۸ سال است و منظور از مهارت‌های انطباقی انجام کارهایی است که در هر سن خاصی به طور معمول از فرد انتظار می‌رود و با اقدامات آموزشی و اجتماعی می‌توان یک زندگی طبیعی در خارج از بیمارستان را برای این افراد فراهم کردکه شامل مدارس ویژه، انجام کارهای خانه داری و صنایع دستی و حمایت از این افراد و خانواده آنان می‌باشد متاسفانه از طریق یک نشریه محلی بنام میانا خبرلری با خبر شدیم یکی از عزیزان دانش آموز معلول ذهنی مدرسه استثنایی میانه بعلت پرسش مکرر یک سوال از معلم خود  نه تنها از سوی معلم خودش بلکه به کمک یکی دیگر از معلمان همان مدرسه مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

البته قبل از اینکه در این باره به نگارش  بپردازم لازم میدانم ازدست اندرکاران این نشریه به خاطر انعکاس خبر به این مهمی تقدیر و تشکر نمایم. وقتی سخن از دانش آموزان با نیازهای ویژه به میان می‌آید بی تردید به معلمانی می‌رسیم که عاشقانه پای در میدان دانایی گذاشتند تا با آموزش افرادی که به دلیل نقص عضو باید در مدارس خاص تحصیل کنند  معلمان بی ادعایی که هر آنچه در توان دارند در طبق اخلاص می‌گذارندتا به آنان که خاص هستند آموزش دهند. آیا آن معلمی که با کمک معلم دیگر مدرسه استثنایی در شهر علم و فرهنگمان میانه  یک دانش آموز معلول و کم توان ذهنی را مورد ضرب و شتم قرار میدهندرا می‌توان  مصداق آن معلمان بی ادعا نامید؟ کدام قانون به این معلمان اجازه داده است با دانش آموزان استثنایی که یادگیری، پرورش استعدادها و توانمندیهایشان و بهره مندی از همه امکانات شهروندی حقش شان است چنین برخورد کنند. آیا معلمانی که باید در شیوه تدریس و آموزش تمامی تفاوت‌های ارتباطی، حسی، رفتاری و جسمانی دانش آموزان با نیازهای ویژه را بشناسندو در کنار آن خلاقیت و توانمندی خود را بکار بگیرند تا این گروه از دانش آموزان پا به پای همسالان و همکلاسی‌های خود در مدارس عادی درس بخوانند اینگونه باید با یک دانش آموز معلول برخورد کنند؟ آیا در مدارس عادی  فرزندان خود این معلمان  مورد ضرب و شتم قرار می‌گرفتند به سادگی از کنار آن می‌گذشتند؟ معلمی که  شغل انبیاء را انتخاب کرده و سر لوحه زندگی خود قرار می‌دهد باید تمام اعمال و رفتارش همانند انبیاء باشد. کار دانش آموز چه عادی و چه استثنایی سوال کردن و وظیف معلم پاسخ دادن است هر چند که سوال تکراری  باشد. برای اینکه این حرکت زشت و غیر انسانی اینگونه معلمان نه تنها در میانه بلکه در سراسر ایران اسلامی تکرار نشود بر مسئولان آموزش و پرورش واجب است با معلمان متخلف برخورد شدید نمایند لذا از مسئولان آموزش و پرورش شهرمان انتظار می‌رود فقط به یدک کشیدن معاونت مدیرکل استانی افتخار نکنند بلکه  آستین‌های خود را بالا زده و ضمن برخورد شدید با این دو معلم خاطی اجازه ندهند  اینگونه حرکات زشت و ناپسند مجددا در مدارس عادی و استثنایی تکرار شود البته ناگفته نماند ورود مدیریت کل آموزش پرورش استان آذربایجان شرقی و بازرسی وزارت آموزش و پرورش به این مسئله مهم و برخورد شدید با متخلفان بسیار لازم و ضروری است.

آخرین خبرها

اطلاعیه پویش و اجتماع بزرگ "سلام فرمانده" در شهرستان میانه

معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه
۰۷ خرداد ۱۴۰۱

بهره برداری از پل قوری چای میانه در روزهای آتی؛

پل قوری چای میانه با اعتبار بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد

معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه
۰۶ خرداد ۱۴۰۱