اسماعیلی:

تمرکز آموزش و پرورش نباید فقط بر حوزه آموزش باشد

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت توجه وزارت آموزش و پرورش به مسائلی آموزشی، گفت: تمرکز آموزش و پرورش نباید فقط بر حوزه آموزش باشد.
قافلان سسی
۲۴ خرداد ۹۹ ساعت ۱۷:۰۹

مهدی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره آمار وجود 10 هزار دانش آموز معتاد در کشور، اظهار کرد: این آمارها نیاز به راستی آزمایی دقیقی دارد و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس روی این مسائل حساس خواهد شد.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه بیشتر تمرکز و توجه وزارت آموزش و پرورش بر مسائلی آموزشی معطوف شده است، افزود: غفلت از مسائلی تربیتی خسارات جبران ناپذیری در آینده کشور خواهد داشت.

وی با یادآوری اینکه آموزش و پرورش دارای دو رکن اساسی تعلیم و تربیت است، ادامه داد: آموزش و شناخت دانش آموزان از انواع مواد مخدر و میزان آسیب جسمی و روحی این مواد افیون یکی از ضرورت‌های امروزی در آموزش و پرورش است.

اسماعیلی با بیان اینکه تربیت در تمامی دنیا به اندازه آموزش از اهمیت بالایی برخوردار است، اضافه کرد: قطعا اگر آموزش‌های لازم تربیتی را به دانش آموزان سهل بگیریم، او دچار آسیب‌های اجتماعی جدی خواهد شد بر همین اساس باید با جدیت در این عرصه گام برداریم.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی درمجلس شورای اسلامی تأکید کرد: قطعا یکی از برنامه‌های کمیسیون آموزش مجلس یازدهم بهره گیری بیش از پیش آموزش و پرورش از معارف دینی و قرآنی برای تربیت اسلامی ایرانی دانش آموزان خواهد بود تا در مواجهه با خروجی آن نیز با چنین آمارهای بالایی مواجه نشویم.