اخبار کوتاه از شهرستان میانه

**اتمام خط ریلی اردبیل - میانه جزو اولویت های اصلی است رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: اتمام پروژه راه آهن اردبیل - میانه جزو اولویت های اصلی ما است و در ادامه ...
صدای میانه
۲۳ خرداد ۹۹ ساعت ۲۱:۵۰

**اتمام خط ریلی اردبیل - میانه جزو اولویت‌های اصلی است

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: اتمام پروژه راه آهن اردبیل - میانه جزو اولویت‌های اصلی ما است و در ادامه اتصال این خط ریلی به پارس آباد می تواند استان اردبیل را از بن بست خارج کرده و کریدور شمال به جنوب کشور باشد.

**پیام قدردانی مدیر آموزش و پرورش میانه از مهدی اسماعیلی

در راستای پیگیری‌های مهدی اسماعیلی نماینده مردم شریف شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی برای اهدای تجهیزات آموزشی و ورزشی به منطقه مدیر آموزش و پرورش پیام قدردانی صادر کرد.

**برداشت ۲۲۰ تن گل محمدی در میانه

مدیر جهاد کشاورزی میانه گفت: در این شهرستان ۷۰ هکتار گلستان گل محمدی وجود دارد که پیش‌بینی می‌شود در سال جاری بیش از ۲۲۰ تن گل تازه برداشت شود.

**مدرسه روستای مونق با زیربنای ۱۰۲مترمربع در دوکلاس  با هزینه ۲میلیاردو ۵۵۰میلیون ریال توسط خیرنیک اندیش آقای قهرمانی و اهالی روستا و همچنین با مشارکت اداره کل نوسازی استان احداث خواهد شد.

گفتنی است مدرسه ۲ کلاسه شهید مقدمی روستای مونق در ۱۲۵۰متر مربع مساحت با زیربنای ۱۰۲متر با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال کلنگ زنی شد که ۶۰درصد هزینه را خیر واهالی روستا و ۴۰درصد را اداره کل نوسازی مدارس استان متقبل شدند.

** اطلاعیه جهاد کشاورزی خطاب به گندمکاران

گندم کاران محترم شهرستان میانه (حومه، کله بوز، گرمرود، ترک، تیرچای و ترکمانچای) با توجه به وجود آفت سن گندم در مزارع با هماهنگی کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان هر چه سریعتر نسبت به سمپاشی مزارع خود اقدام نمائید.

لازم به ذکر است در صورت عدم سمپاشی، مراکز خرید و سیلوها از خرید گندمهای سن زده خودداری خواهند نمود.

** هاشم زاده ،سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان در مورد نحوه همکاری اش با فدراسیون کشتی اظهار داشت: فدراسیون نظرش این است که هم بتوانیم در اردو‌های تیم‌های ملی حضور داشته باشیم و هم اینکه در باشگاه خود نیز فعال باشیم و اگر اردو‌های تیم‌های ملی به صورت مقطعی و کوتاه مدت برگزار شود، فرصت انجام هر دوکار را خواهیم داشت.

** دستگیری سارق حرفه ای باتری خودرو در میانه

“سرهنگ توحید فارسی” فرمانده انتظامی شهرستان میانه در تشریح این خبر افزود: در پی وقوع چند فقره سرقت باتری خودرو در سطح شهرستان دستگیری سارق یا سارقان احتمالی در دستور کار مامورین این فرماندهی قرار گرفت، ماموران کلانتری سیزده پس از انجام اقدامات تخصصی و فنی موفق به شناسایی و دستگیری یک سارق حرفه ای شدند؛ افزود؛ نامبرده در بازجویی‌های انجام شده مجموعا به ۱۲ فقره سرقت باتری خودرو اعتراف کرد.