چرا هنرمندان میانه از واگذاری مجتمع فرهنگی به بخش خصوصی استقبال می کنند

طرح واگذاری مجتمع فرهنگی و هنری میانه واقع در خیابان معلم جنوبی به بخش خصوصی موجی از شادی را در بین هنرمندان مستقل موسیقی، تئاتر و سینما و شعر و ادب ...
صدای میانه
۲۳ خرداد ۹۹ ساعت ۲۱:۱۸

طرح واگذاری مجتمع فرهنگی و هنری میانه واقع در خیابان معلم جنوبی به بخش خصوصی موجی از شادی را در بین هنرمندان مستقل موسیقی، تئاتر و سینما و شعر و ادب بوجود آورده است.

این سالن نیمه مخروبه که در واقع حیاط خلوت افراد نزدیک به اداره ارشاد و انجمنهای فرمایشی آن به شمار می‌آید هفته گذشته به بخش خصوصی واگذار شده و موجی از امید و نشاط را در بین هنرمندان و هنردوستان شهرستان باعث شده است. دلایل این امر بسیار است که شمردن تک تک آنها مجالی دیگر می‌طلبد. مردم شهر همین قدر در جریان باشند که

1- نزدیک به 30 سال است که پرده‌های این سالن که در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میانه است، شسته نشده و با هر تکانی که می‌خورند گردو خاک کل سالن و صحنه را فرا می‌گیرد.

2- این سالن فاقد سیستم صوتی و تصویری است و هر کسی بخواهد مراسمی را در این سالن بر پا کند باید هزینه ای اضافی به غیر از اجاره سالن بپردازد تا سیستم صوتی فراهم کند.

3- این سالن حیاط خلوت یک عده ای از افراد نزدیک به انجمن نمایش و اداره ارشاد شده و سایر هنرمندان با وجود اخذ مجوز استانی برای تمرینات تئاتر با مشکلات عدیده ای مواجه هستند که بیشترشان آغشته به غرض ورزی و باندبازی است.

حال بخش خصوصی آمده و این سالن هم از طریق مناقصه واگذار شده و همه امیدوارند که با رفع نواقصات این سالن، کرامت انسانی هنرمندان حفظ شود(حتی با پرداخت هزینه اجاره ولی بدون منت و توهین).

لطفا این متن را منتشر کنید تا مصائب اجاره سالن و حفظ شان و منزلت افراد برای همگان مشخص شود. چون همان افرادی که آنجا حیاط خلوت خودشان کرده اند با انتشار مطالبی کذب و سیاه نمایی در صدد جوسازی و ممانعت از واگذاری و آبادانی آنجا هستند.

یادم نمیرود که در جریان رونمایی از کتاب "دانشنامه آبادیهای میانه" چه مشکلاتی از نظر صوت و تصویر و نور و نظافت و هماهنگی در سالن بود و شما هم دید.

باشد که هنرمندان در کنار هم باشند و شان و منزلتشان حفظ شود.