فرماندار ویژه میانه :

از ترویج، آموزش و کار دقیق کارشناسی در حوزه جهاد کشاورزی غفلت نشود

معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه
۲۱ خرداد ۹۹ ساعت ۱۴:۱۱

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه ترویج، آموزش و کارهای دقیق کارشناسی در حوزه جهاد کشاورزی از محوری ترین امور این اداره محسوب می‌شود هر گونه غفلت در این امور را سبب آسیب به بدنه اقتصاد کشاورزی خواند.

محمدرضا مشایخی در دیدار مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و معاونین این اداره به مناسبت هفته جهاد کشاورزی با تبریک این هفته به تمامی تلاشگران حوزه جهاد کشاورزی، به روز کردن کارها بر اساس یافته‌های جدید و روش‌های نوین کشاورزی را از دیگر اولویتهایی برشمرد که جهاد کشاورزی باید به آنها بیشتر توجه کند.

وی ترغیب تمامی بهره برداران حوزه کشاورزی برای ارتباط گیری با کارشناسان جهاد کشاورزی و استمرا ارتباط آنها در طول سال را سبب بهره وری بیشتر، رونق اقتصاد و اشتغال در حوزه کشاورزی عنوان نمود.

مشایخی بر انجام تمام امور کشاورزی به موازات هم با حفظ تعادل و در نظر گرفتن مسائل شهرستان تاکید کرد و گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز با تخریب اراضی و تجاوز به بستر رودخانه، قطع اشجار، قاچاق دام و گندم از جمله مسائل است که باید با جلب همکاری برون بخشی و ورود جدی جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و صنعت، معدن و تجارت و امور منابع آب با پشتیبانی تامینی از بروز آنها  جلوگیری کرد.

فرماندار ویژه میانه در ادامه، پایاب سدها و رفع مسایل و مشکلات آنها، اولویت دادن اجرای پایاب سدها با مشارکت مردمی جهت رسیدن به اهداف ترسیم شده، ایجاد صنایع تبدیلی، توسعه گلخانه به لحاظ وجود شرایط و اقلیم مناسب را از زمینه‌های مهم برای سرمایه گذاری خواند.

وی در پایان جهاد کشاورزی از مهمترین سازمانهای اثرگذار در تولید، اقتصاد و اشتغال ذکر کرد و افزود: تسهیل امور سرمایه گذاران در تمامی حوزه‌ها از جمله در حوزه کشاورزی با توجه به ظرفیتهای فراوان موجود در این حوزه را از مهمترین وظایف مسوولین مربوطه و مخصوصا جهاد کشاورزی برشمرد.