سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان:

برای شروع کار منتظر مجوز هستیم / مخالف وزن کم کردن هستم

مسعود هاشم زاده گفت: برای آغاز برنامه‌های تیم ملی باید ببینیم مجوز فعالیت مجدد رشته کشتی چه زمانی از سوی ستاد مبارزه با کرونا در ورزش، صادر خواهد شد.
قافلان سسی
۱۹ خرداد ۹۹ ساعت ۱۸:۵۱

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود هاشم زاده سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان با بیان این مطلب افزود: به دلیل شیوع ویروس کرونا، مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان به حالت تعلیق درآمد و هم اکنون منتظر آن هستیم که فدراسیون برنامه‌های خود را اعلام کند تا طبق آن برنامه ما نیز برنامه‌های خود را اجرا کنیم.

وی افزود: البته فدراسیون نیز منتظر اعلام تقویم فنی از سوی اتحادیه جهانی کشتی است و همه چیز بستگی به آن دارد و باید ببینیم که مجوز فعالیت مجدد رشته کشتی نیز چه موقع از سوی ستاد مبارزه با کرونا در ورزش، صادر خواهد شد.

دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا و نقره بازی‌های آسیایی با اشاره به اینکه در شهر میانه به کار مربیگری کشتی مشغول است گفت: چندین سال است که بعنوان مربی در خدمت کشتی گیران نونهالان و نوجوان هستم و از اینکه فدراسیون کشتی دیدگاه مثبتی به مربیان فعال در باشگاه‌ها دارد خوشحالم.

هاشم زاده در مورد اینکه در رده سنی نوجوانان چه مسائلی را مدنظر قرار خواهد داد گفت: ابتدا بگویم که با وزن کم کردن و برگزاری اردو‌های بلند مدت مخالف هستم، زیرا اینکار انگیزه و انرژی را از نوجوان می‌گیرد و باعث می‌شود که نتواند در رده‌های بالاتر عملکرد خوبی داشته باشد.

وی ادامه داد: در رده‌ی سنی نوجوانان باید بر روی کار فنی و آموزش تمرکز کرد، ضمن اینکه با بدنسازی مناسب و انجام سایر تمرینات کشتی گیران را در یک آمادگی نسبی نگه داشت. البته گرفتن نتیجه نیز یکی دیگر از اولویت‌های ما است، اما نباید همه چیز را فدای آن کرد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان در مورد نحوه همکاری اش با فدراسیون کشتی اظهار داشت: فدراسیون نظرش این است که هم بتوانیم در اردو‌های تیم‌های ملی حضور داشته باشیم و هم اینکه در باشگاه خود نیز فعال باشیم و اگر اردو‌های تیم‌های ملی به صورت مقطعی و کوتاه مدت برگزار شود، فرصت انجام هر دوکار را خواهیم داشت.

وی در پایان گفت: از اعتمادی که فدراسیون کشتی به من کرده سپاسگزارم و امیدوارم بتوانم با یک عملکرد خوب و کسب نتایج مطلوب جواب اعتماد آن‌ها را بدهم.