فرماندار ویژه میانه در جلسه کمیته برنامه ریزی:

مشارکت اهالی در اجرای پروژه های عمرانی روستایی از شاخصه های اصلی شهرستان است

معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۷

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به پروژه‌های اجرا شده در شهرستان بویژه در روستاها، مشارکت بالای اهالی در اجرای پروژه‌ها را از شاخصه‌های اصلی برشمرد.

محمدرضا مشایخی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان با حضور معاون نظارت بر امور زیربنایی روستاهای استان با اشاره به اعتبارات سال گذشته شهرستان از تمامی منابع به مبلغ 978 میلیارد ریال و تخصیص 343 میلیارد ریالی آن تا به حال که 30 درصد اعتبارات را شامل می‌شود از تمامی مدیران عضو کمیته برنامه ریزی شهرستان خواست تا در مدت باقیمانده به جذب و تکمیل اعتبارات لازم  برای اجرای پروژه‌ها بپردازند.

وی همچنین با بیان اینکه تمامی پروژه‌های اجرا شده در شهرستان بر اساس دستورالعمل‌ها و به صورت استاندارد اجرا شده و پاسخگوی دستگاههای نظارتی استان بوده ایم، اجرای درست پروژه‌ها و مدیریت صحیح را در نهایت سبب رضایتمندی مردم عنوان نمود و تاکید کرد: تمامی پروژه‌ها را با همین منوال اجرا خواهیم نمود.

مشایخی به جلسه اخیر برگزار شده  در استان با حضور مدیران کل از تصویب اجرای پروژه‌های مهم و اولویت دار برای بهره برداری در سال جاری خبر داد و گفت: در بخش معدن، شروع اجرا و عملیاتی شدن واگذاری پهنه برای سرمایه گذاری پرلیت در منطقه میانه، حل مشکلات مولیبدن با طرح  آن در کارگروه اقتصاد مقاومتی قضایی استان را شاهد خواهیم شد.

مشایخی در  حوزه راه تصریح کرد: مقررشد پل قوری چای در ظرف 3 ماه از سوی اداره کل راه و شهرسازی با تامین اعتبارات لازم به اتمام و به بهره برداری برسد.

وی تجهیز کارگاه برای شروع عملیات زیرسازی،  بهسازی و آسفالت 6 کیلومتر از راه میانه، هشترود از ماه خرداد، زیرسازی و تثبیت بهسازی، آسفالت میدان دفاع مقدی تا پلیس راه میانه- زنجان که ورودی تهران محسوب می‌شود، ساماندهی، بهسازی و آسفالت چند کیلومتر باقیمانده از محور فیروزآباد، میانه، بهسازی و آسفالت 4 محور روستایی در 6 ماهه نخست سال جاری، تکمیل روشنایی میانه از طرف زنجان،  ارتقای وضعیت جاده و ارتقای وضعیت موجود محور میانه به سمت ترک تا سه راهی روستاهای که و زاویه، زیر ترافیک بردن چند کیلومتر از چهارخطه میانه به زنجان را از مهمترین اقدامات برای اجرا در سه ماهه و شش ماهه سالجاری برشمرد.

فرماندار میانه  طرح‌های آبخیزداری و آب خوانداری و تکمیل برخی پروژه‌های ناقص بویژه مجموعه ورزشی کارگران را از دیگر طرح‌های مطرح شده و به تصویب رسیده در جلسه استانی عنوان نمود که مقرر شد در سال جاری به اتمام برسند.

معاون نظارت بر امور زیربنایی روستاها در این جلسه با اشاره به تشکیل دهیاری‌ها از سال 82 و تخصیص اعتبار به روستاهای دارای دهیاری، این امر را موجب اعتراض مردم روستاهای فاقد دهیاری خواند و اضافه کرد: در قانون برنامه ششم توسعه با پیشنهاد نمایندگان و دولت از محل قانون و الیات بر ارزش افزوده بودجه ای برای روستاهای فاقد دهیاری تخصیص یافت که فرمانداری‌ها موظف به هزینه کرد این مبالغ در روستاهای فاقد دهیاری هستند.

ایرج مرندی، رعایت قانون و دستورالعمل‌ها را در انجام تمامی امور اثرگذار برشمرد و در اجرای پروژه‌ها بر استاندارد بودن پروژه ها، هزینه کرد بر اساس دستورالعمل‌ها و عدم خرد کردن اعتبارات برای اثرگذاری بیشتر تاکید کرد.

وی آخر تیرماه سال جاری را پایان سال مالی 98 ذکر کرده تصریح کرد: اگر اعتباری بدون هزینه کرد بماند باید در سریعترین زمان ممکن به پروژه‌ها اختصاص یابد تا به خزانه بازنگردد.