تصویب "تداوم اجرای پروژه توسعه فولاد میانه" در هیات دولت

به گزارش صدای میانه ،امروز هیات وزیران به بررسی و تصویب تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پرداخت که یکی از آنها تداوم اجرای پروژه توسعه فولاد میانه بود. هیئت وزیران به ...
صدای میانه
۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۵

به گزارش صدای میانه ،امروز هیات وزیران به بررسی و تصویب تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پرداخت که یکی از آنها تداوم اجرای پروژه توسعه فولاد میانه بود.

هیئت وزیران به منظور اعمال اقدامات پیشگیرانه، کنترل و کاهش آثار محیط زیستی، با اجرای طرح توسعه فولاد میانه از سوی مجتمع فولاد میانه در استان آذربایجان شرقی، مشروط به اجرای کامل برنامه مدیریت محیط زیستی (EMP) موافقت کرد.

گفتنی است، پروژه تأسیس فولاد آذربایجان در سال ۱۳۶۸ با هدف تولید ۵۵۰ هزار تن انواع محصولات فولادی در زمینی به مساحت ۴۶ هکتار و در ۳ کیلومتری شهرستان میانه، آغاز و در سال ۱۳۷۹ به بهره برداری رسید.

در ادامه نیز با هدف تکمیل زنجیره تأمین و تولید مواد اولیه مورد نیاز خط تولید نورد مجتمع فولاد آذربایجان، نسبت به احداث فولاد میانه در زمینی به وسعت ۵۸ هکتار در جنوب شرقی شهر میانه و جنب فولاد آذربایجان مشتمل بر دو واحد تولید آهن اسفنجی و فولاد سازی اقدام شد