اخبار کوتاه از شهرستان میانه

**اطلاعیه به اطلاع همشهریان و بهره برداران محترم اراضی زراعی و باغی کشاورزی می رساند با توجه به اینکه هرگونه ساخت و ساز و همچنین تفکیک، قطعه بندی و فروش اراضی ...
صدای میانه
۱۸ خرداد ۹۹ ساعت ۰۰:۳۳

**اطلاعیه

به اطلاع همشهریان و بهره برداران محترم اراضی زراعی و باغی کشاورزی می‌رساند با توجه به اینکه هرگونه ساخت و ساز و همچنین تفکیک، قطعه بندی و فروش اراضی زراعی و باغی بدون اخذ مجوز قانونی تخلف و جرم بوده و مجازات‌های قانونی مانند جریمه، قلع و قمع و ... را بدنبال دارد، لذا از بهره برداران محترم تقاضا می‌گردد قبل از اقدام به هر نوع تغییر کاربری و یا احداث اعیانی و تفکیک اراضی زراعی و باغی، جهت اخذ مجوزهای قانونی و تغییر کاربری به مدیریت جهادکشاورزی شهرستان میانه مراجعه نمایند./روابط عمومی جهاد کشاورزی

**محمود زرین بخشدار کندوان، در جلسه ای با حضور رئیس آب و فاضلاب شهری و روستایی شهرستان میانه با اشاره به اولویت اجرای پروژه‌های مشارکتی گفت: مشکلات آبرسانی روستاهای هندلان، ماهی آباد، آوین، توشمانلو و طرناب مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته اند و به دنبال حل مشکلات و مسائل مربوطه بزودی شاهد اتمام پروژه و بهره برداری آنها خواهیم بود.

**اولین جلسه شورای پروژه مهر 99 و ستاد ثبت نام مدارس با حضور ساجدی فر معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میانه، معاونین، کارشناسان و نماینده مدیران مدارس منطقه در سالن کنفرانس برگزار شد.

**محمود زرین در نشستی با رییس بنیاد مسکن میانه خواستار پیگیری طرح اضطرار روستاهای زلزله زده قشلاق سلمانی، قشلاق سوپرگلو، کلاله و گاولیق شد و افزود: اجرای طرحهای هادی روستایی باید در دستور کار قرار گیرند.

**معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور گفت: پروژه راه آهن اردبیل - میانه تا ۱۴۰۰ به اتمام می‌رسد.

عباس خطیبی صبح سه شنبه در جریان بازدید از عملیات ریل گذاری راه آهن اردبیل میانه بیان کرد: در مسیر ۱۷۵ کیلومتر بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی زیرسازی انجام شده و ۴۵ درصد پیشرفت کلی ۸ ایستگاه موجود در مسیر است.

** آزمون نهایی دانش آموزان پایه‌های تحصیلی دوازدهم از ۱۷ خرداد تا ۱۶ تیرماه سال‌جاری در ۶ حوزه امتحانی منطقه میانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود که طی این مدت ۱۰۹۳ دانش آموز میانه ای در امتحانات حضوری شرکت خواهند کرد.

** اسماعیلی نماینده مردم میانه از کارخانه آذرنان نظری (کیک و کلوچه نظری) بازدید و ضمن گفتگو با مدیرعامل این شرکت، درخواست انجام مطالعات میدانی از پتانسیل و ظرفیت‌های شهرستان میانه جهت ایجاد شاخه ای از چرخه تولید محصولات این شرکت در شهرستان به عمل آمده و مقرر گردید یک تیم کارشناسی با حضور در منطقه با امکان سنجی لازم، اقدامات اولیه را برای رسیدن به این مهم معمول دارند.

کیک نظری از بزرگترین تولیدکنندگان انواع کیک و کلوچه در سطح کشور است