فرماندار ویژه میانه:

افزایش ظرفیت برق شهرستان گامی بزرگ در جهت تحقق جهش تولید است

معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۰

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت:  هر چند برای شرایط فعلی ظرفیت برق شهرستان جوابگوست اما برای عمل به منویات رهبرمعظم مبنی بر تحقق جهش تولید و همچنین در حوزه سرمایه گذاری نیازمند افزایش این ظرفیت مهم هستیم.

محمدرضا مشایخی در جلسه ای که در دفتر اسماعیلی نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، با حضور امام جمعه میانه، فغانی نماینده سرمایه گذار نیروگاه سی اچ پی و روسای ادارات برق، گاز، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست شهرستان تشکیل گردید:  احداث این نیروگاه را فرصتی بزرگ برای اشتغالزایی و افزایش توان نیرو در شهرستان عنوان نمود.

وی با اشاره به احصای نیازهای شهرستان و آمایش سرزمینی لازم در سطح استان و همچنین وجود مواهب طبیعی آب، سدها و پایاب آنها، زمین، خاک و اقلیم مناسب تاثیر گذار برای چنین اقداماتی افزود:  شهرستان میانه از شاخصه‌ها و زیرساخت‌های مهم برای سرمایه گذاری‌های مختلف برخوردار بوده اما مواردی نیازمند پیگیری‌های خارج از استان است که با استفاده از ظرفیت نمایندگان مردم میانه در مجلس این امور نیز محقق خواهد شد.

وی در ادامه وحدت رویه، همدلی و گامهای جهشی در امر تولید را سبب تحقق جهش تولید خواند و تصریح کرد: مسوولین شهرستان با همراهی نمایندگان مردم در مجلس زمینه و بستر مناسب برای سرمایه گذاران را در اسرع وقت فراهم خواهند نمود .

مشایخی همچنین برق را یکی از ضروریات پدافند غیر عامل ذکر نمود و گفت:  زیر ساخت‌های لازم برای اجرای موارد مهم پدافند غیر عامل در شهرستان فراهم است.

وی شهرک صنعتی شماره 2 میانه را بهترین منطقه برای ایجاد نیروگاه به جهت تمامی ظرفیتهای لازم و تبدیل آن به شهرک فولادی عنوان کرد .