فرماندار میانه بر زیباسازی فضای شهری تاکید کرد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه از شهرداران شهرهای پنجگانه شهرستان خواست تا زیباسازی فضای شهرها را با الگوپذیری از شهرهای دیگر در اولویت قرار دهند.
قافلان سسی
۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۰

به گزارش قافلان سسی به نقل از ایرنا؛ مسعود سعادتی روز شنبه در نشستی با شهرداران شهرستان میانه؛ با اشاره به وضعیت نامناسب پیاده روها در شهر میانه خواستار ساماندهی جدی آنها و استفاده حداکثری از قیر رایگان دولتی برای آسفالت معابر شد و افزود: شهرداری‌ها می‌توانند با استفاده از طرح‌های تشویقی آبادانی؛ به جلب مشارک کسبه در ساماندهی پیاده روها بپردازند.

وی ساخت و سازهای بی رویه در محدوده شهر را معضل شهرها و آسیبی برای شهرداری‌ها عنوان کرد و افزود: با توجه به وسعت شهر و افزایش ساخت و سازها که سبب افزایش امور شهرداری می‌شود؛ به جد پیگیر ابلاغیه دو ناحیه ای شدن شهرداری میانه خواهیم بود.

وی جابجایی تیرهای برق با توجه به عقب نشینی در معابر و کوچه‌ها و تعویض تیرهای فرسوده؛ رفع مشکلات اوقافی با عمل به تعهدات مربوطه را خواستار شد و اضافه کرد: با توجه به افزایش جمعیت شهری ضرورت نیاز شهر به توسعه و آبادانی نیز بیشتر می‌شود که باید با توجه به قابلیتها و ظرفیتهای موجود برنامه ریزی و راهکارهای لازم ارائه شود.

سعادتی با تاکید بر اینکه برخی امور نیاز چندانی به اعتبار ندارد، تاکید کرد: گاهی مدیریت صحیح و تصمیم درست می‌تواند زمینه ساز عمران و آبادانی باشد.

وی جلب مشارکتهای مردمی و خودیاری؛ جلب و جذب خیرین علاقمند به عمران و آبادی و نیز بهره گیری از درآمد عوارض محلی را زمینه ساز توسعه و عمران بیش از پیش شهرها خواند.

سعادتی الگوپذیری روستاها از شهرها را نظریه اجتماعی خواند و افزود: عمران و توسعه شهرها زمینه ساز عمران هر چه بیشتر روستاها خواهد شد.

شهرستان میانه دارای پنج شهر ترک، آقکند، آچاچی، ترکمانچای و میانه است.

آخرین خبرها

اطلاعیه پویش و اجتماع بزرگ "سلام فرمانده" در شهرستان میانه

معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه
۰۷ خرداد ۱۴۰۱

بهره برداری از پل قوری چای میانه در روزهای آتی؛

پل قوری چای میانه با اعتبار بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد

معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه
۰۶ خرداد ۱۴۰۱