سه سوته از معتبرترین کارگزاری، بیمه شخص ثالث خودرو و بیمه شخص ثالث موتور بخرید

همان‌طور که می‌دانید وسایل نقلیه، جزو جدایی ناپذیر زندگی جامعه امروز هستند و نمی‌توان خودرو و موتور سیکلت را حذف کرد، پس با توجه به این موضوع، همیشه نگرانی برای حادثه و تصادف‌ها وجود دارد.
قافلان سسی
۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

بیمه شخص ثالث موتور سیکلت و خودرو از الزامات رانندگی هستند

همان‌طور که می‌دانید وسایل نقلیه، جزو جدایی ناپذیر زندگی جامعه امروز هستند و نمی‌توان خودرو و موتور سیکلت را حذف کرد، پس با توجه به این موضوع، همیشه نگرانی برای حادثه و تصادف‌ها وجود دارد. از این رو بیمه شخص ثالث خودرو و موتور می‌توانند به عنوان یک پشتوانه مالی همیشه همراه بیمه‌گزار و راننده‌ها باشند. در سال‌های اخیر قیمت انواع خودرو افزایش زیادی داشته است و متاسفانه این افزایش‌ها باعث شده قیمت بیمه شخص ثالث نیز افزایش یابد. به قدری که برخی افراد ترجیح می‌دهند ریسک مالی حادثه را بپذیرند و ماشین خود را بیمه نکنند. تصمیمی که می‌تواند عواقب جبران ناپذیری برای راننده داشته باشد. پرداخت مبالغ سنگین خسارت‌های مالی و دیه، ممکن است زندگی فرد را تا آخر عمر تحت شعاع قرار دهد. از طرفی خرید بیمه شخص ثالث اجباری است و رانندگان فاقد بیمه جریمه می‌شوند. در میان طرح‌های بیمه‌ای که شرکت‌های مختلف بیمه ارائه می‌کنند، بیمه شخص ثالث جزو متداول‌ترین و پرطرفدارترین بیمه نامه است. علت اصلی آن هم می‌تواند اجباری بودن این بیمه نامه باشد، اما پوشش‌های این بیمه نامه هنگام وقوع حادثه و تصادف به کمک بیمه‌گزار خواهد آمد و عواقب خسارت‌های وارد شده را جبران کند.

بیمه شخص ثالث خودرو و موتور را می‌توان از شرکت‌های بیمه‌ای مختلف دریافت کرد. در این مطلب درباره بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه زمینی توضیحاتی خواهیم داد، با ما همراه باشید.

علت نام گذاری بیمه شخص ثالث

در بیمه شخص ثالث به بیمه‌گزار شخص اول، به شرکت بیمه شخص ثانی و به فرد زیان دیده در حادثه، شخص ثالث گفته می‌شود. همانطور که از اسم بیمه نامه شخص ثالث خودرو مشخص است، پرداخت خسارت فقط به فرد زیان دیده پرداخت می‌شود و به راننده مقصر خسارتی پرداخت نخواهد شد، اما در بیمه موتور علاوه بر پرداخت هزینه‌های  فرد ثالث به راننده مقصر موتور هم هزینه خسارت پرداخت می‌شود.

بیمه شخص ثالث خودرو و پوشش‌های آن

در بیمه شخص ثالث خودرو، خسارت‌های مالی و جانی که به فرد زیان دیده وارد می‌شود تا سقف تعهدات شرکت بیمه جبران خواهد شد. در حقیقت شرکت بیمه با دریافت حق بیمه از بیمه‌گزار تا سقف مشخصی به جبران خسارت حادثه رانندگی می‌پردازد. تعریف پوشش‌های جانی و مالی به شرح زیر است:

خسارت بدنی یا جانی: در این پوشش میزان غرامت پرداختی به نوع صدمه بدنی وارد شده به شخص ثالث بستگی دارد. صدمه وارد شده در حادثه ناشی از تصادف شامل: شکستگی، نقص عضو، ازکارافتادگی موقت یا دائم، ازکارافتادگی جزئی و کلی، هزینه‌های معالجه و درمان یا دیه فوت است.

خسارت مالی: اگر در حادثه رانندگی به اموال شخص ثالث آسیب یا خسارتی وارد شود، تحت پوشش خسارت مالی جبران هزینه خواهد شد. به طور مثال: خودرو زیان دیده آسیب دیده باشد. شرکت بیمه‌ای که از آن بیمه شخص ثالث خودرو را تهیه کرده اید، با توجه به نوع پوشش‌های بیمه شخص ثالث و حداکثر سقف پوشش بیمه برای پرداخت خسارات اقدام خواهد کرد.

محاسبه نرخ بیمه شخص ثالث

مبنای محاسبه حق بیمه شخص ثالث و میزان پوشش مالی و بدنی آن برای خرید بیمه شخص ثالث، دیۀ کامل یک انسان در ماه حرام (چهار ماه‌: ذی القعده، ذی الحجه، محرم و رجب ماه‌های حرام در تقویم قمری به شمار می‌آیند) است. میزان دیۀ شخص فوت شده در حادثۀ رانندگی برحسب مبالغ مذکور تعیین می‌گردد. بر همین اساس، هر ساله، بیمۀ مرکزی حداقل و حداکثر حق بیمه شخص ثالث را بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندر وسیلۀ نقلیه به شرکت‌های بیمه اعلام می‌کند. میزان دیه کامل تعیین شده توسط قوه قضاییه در سال 1400 معادل 640 میلیون تومان و در ماه غیرحرام معادل 480 میلیون تومان مشخص شد.

بیمه شخص ثالث موتور و پوشش‌های آن

بیمه شخص ثالث موتورسیکلت هم مانند بیمه ثالث خودرو اجباری است و این وسیله نقلیه پر خطر هم باید طبق قوانین این بیمه نامه را داشته باشد. اگر پلیس راهنمایی و رانندگی موتور سیکلت شما را متوقف کند و هنگام تحویل مدارک مورد نیاز بیمه نامه ثالث خود را تحویل ندهید، تخلف کرده و موتور سیکلت شما توقیف خواهد شد.

بین بیمه شخص ثالث خودرو و موتور تفاوت زیادی وجود ندارد. شاید تنها تفاوتی که بین بیمه نامه این دو وسیله نقلیه وجود دارد، در پوشش‌های ارائه شده آن‌ها باشد. پوشش‌های بیمه شخص ثالث موتور عبارتند از:

خسارت مالی برای شخص ثالث در حادثه: شرکت بیمه‌ با توجه به پوشش‌های بیمه‌ شخص ثالث موتور، خسارات مالی وارد شده به شخص ثالث در حادثه غیر از راننده مقصر را پرداخت خواهد کرد.

خسارت جانی وارده به اشخاص ثالث در حادثه: شرکت بیمه‌ با توجه به نوع صدمه وارد شده به اشخاص ثالث در حادثه، میزان خسارت را ارزیابی کرده  و مطابق با پوشش‌های بیمه شخص ثالث موتور سیکلت غرامت پرداخت کند.

خسارت جانی برای راننده مقصر: اگر راننده موتورسیکلت مقصر در حادثه دچار خسارات جانی شود، می‌تواند مطابق با قوانین بیمه موتور سیکلت، برای دریافت خسارت از شرکت بیمه اقدام کند.

به طور کلی پوشش‌های بیمه شخص ثالث موتور سیکلت به شرح زیر است:

غرامت فوت و نقص عضو هر گونه خسارت مالی وارد شده به شخص ثالث برخورد و تصادف با هر گونه جسم ثابت و یا متحرک هزینه خسارت‌های وارد شده به وسیله نقلیه یا محمولات آن هزینه درمان شخص ثالث در صورت بروز مصدومیت به علت تصادف با موتور سیکلت

جبران خسارات جانی شخص ثالث با بیمه شخص ثالث موتور سیکلت

بیمه موتورسیکلت بدون گواهینامه

از آنجا که خرید بیمه شخص ثالث موتور سیکلت مانند بیمه ثالث ماشین اجباری می‌باشد، طبق قوانین بیمه موتورسیکلت، اگر راکب موتورسیکلت مقصر در تصادف فاقد گواهی نامه باشد، بیمه گر خسارت زیان‌دیده را بدون قید و شرط پرداخت می‌کند ولی استرداد مبلغ خسارت به بیمه گر توسط راکب مقصر الزامی است و در شرایطی که تصادف یا حادثه منجر به خسارت جانی و پرداخت دیه گردد، پرداخت دیده از طرف بیمه‌گر غیرممکن است زیرا برحسب ماده 3 قانون بیمه موتورسیکلت، شرایط پرداخت دیه به راننده مقصر، داشتن گواهینامه متناسب با وسیله نقلیه است.

برای خرید ارزان‌ترین بیمه موتور از معتبرترین کارگزاری به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/thirdpartyMotor

عوامل تاثیر گزار در قیمت بیمه موتور سیکلت

قیمت بیمه شخص ثالث با توجه به نرخ بیمه نامه و با توجه به پوشش‌های انتخابی موتور سیکلت مشخص می‌شود. نوع موتور بر روی قیمت بیمه نامه تاثیر مستقیم دارد و هرچه تعداد چرخ و سیلندر موتور سیکلت بیشتر باشد، قیمت بیمه شخص ثالث بالاتر است. موتور سیکلت‌ها به طور کلی به چهار دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

موتور سيکلت گازی موتور سيکلت دنده‌ای یک سیلندر موتور سيکلت با دو سیلندر و بالاتر موتور سيکلت سه چرخ و سایدکار

خرید ارزان ترین بیمه شخص ثالث

با توجه به توضیحاتی که در این متن داده شد، به طور حتم میزان اهمیت خرید بیمه شخص ثالث خودرو و موتور سیکلت برای شما مشخص شده است. همچنین شرکت‌های بیمه مختلف در حال ارائه این بیمه نامه‌ها هستند، اما انتخاب بهترین و ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث همیشه یکی از دغدغه‌های بیمه‌گزار‌ها بوده است. شما می‌توانید برای استعلام و خرید آنلاین بیمه ثالث از خدمات پلتفرم‌های بیمه‌ای مانند بیمه دات کام استفاده کنید. کارگزاری بیمه دات کام با مجوز رسمی ‌فعالیت از بیمه مرکزی، در حال همکاری با نمایندگی‌های بیمه سراسر کشور است تا در کوتاه‌ترین زمان بیمه نامه شما را درب منزل تحویل دهد.

کافی است وارد سایت بیمه دات کام شده و از بخش محصولات بیمه‌ای، بیمه شخص ثالث خودرو و موتور را انتخاب کنید تا شرایط استعلام و مقایسه خدمات شرکت‌های بیمه‌ای برای شما فراهم شود. همچنین می‌توانید از مشاوره رایگان و تخصصی سایت bimeh.com برای انتخاب و خرید بیمه شخص ثالث خودرو و موتور استفاده کنید. کارشناس‌های بیمه‌ای این مجموعه به صورت 24 ساعته و در طول 7 روز هفته آماده پاسخگویی به سوالات بیمه‌ای شما عزیزان هستند. همچنین در نهایت بیمه نامه به صورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد.

پل‌های ارتباطی با بیمه دات کام

نشانی: تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶

کد پستی: ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰

شماره‌های تماس: 4372-021

پست الکترونیکی: info@bimeh.com

برای کسب اطلاعات کامل در خصوص بیمه شخص ثالث ماشین و بیمه شخص ثالث موتور، می‌توانید به سایت بیمه دات کام (https://bimeh.com)  مراجعه نمایید.

تگ ها: بیمه موتور، بیمه شخص ثالث، بیمه