فرماندار ویژه میانه در جلسه ای با مجمع خیرین سلامت:

مشارکت 50 میلیارد ریالی خیرین حوزه سلامت در شهرستان شایسته تقدیر است

معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه
۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۸

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه واگذاری امور به دست مردم را ضرورتی مهم برای رفع بسیاری از مسائل و دغدغه‌ها خواند و افزود: مشارکت مردم در صحنه‌های مختلف از شاخصه‌های اصلی و ارزشی نظام است.

مسعود سعادتی در جلسه مجمع خیرین سلامت شهرستان به نقش مهم و تاثیرگذار خیرین در حوزه سلامت بویژه در اوج شیوع کرونا با کمبود امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی لازم در راستای تامین اقلام و امکانات لازم اشاره کرد.

وی با اشاره به فرمایش اخیر مقام معظم رهبری در 19 دی مبنی بر جلب مشارکت مردم و ایجاد اعتماد بین دولت و مردم، این امر را آغاز تحول در مشارکت مردم و پررنگ شدن نقش مردم از جمله خیرین در عرصه‌های مختلف اجتماعی و اقتصادی برشمرد و اضافه کرد: با این توصیه شاهد تحقق هر چه بهتر و سریعتر اهداف نظام در مشارکت مردم خواهیم بود.

سعادتی با اشاره به نقش برجسته مردم در ایام‌ جنگ و تداوم همراهی آنها بعد از جنگ در آبادانی کشور و با اشاره به اینکه ادامه راه جز با همکاری همه مردم میسر و مقدور نخواهد بود،  به نقش گروه‌های مختلف مردمی در کشور اشاره نمود و گفت: در این بین خیرین سلامت از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند چراکه با فعالیت موثر خود ارتقاء سلامت جامعه را سبب خواهند شد .

فرماندار میانه در ادامه، پرداخت نزدیک به 50 میلیارد ریال از سوی خیرین شهرستان و هزینه کرد بیش از 45 میلیارد ریالی آن در جهت ارتقا سلامت درجامعه را تحسین برانگیز خوانده از زحمات و تلاش همه اعضای مجمع در جلب و جذب مشارکتهای مردمی و خیرین قدردانی نمود.

مدیر اجرایی شورای خیرین سلامت شهرستان نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد سه ساله مجمع خیرین سلامت شهرستان به مشارکت 45 میلیارد و 718 میلیون ریالی و هزینه کرد 45 میلیارد و 276 میلیون ریالی برای کمک به بیماران نیازمند، خرید تجهیزات پزشکی برای مراکز بهداشت و درمان و بیمارستانهای میانه و ساختمان سازی اشاره کرد.

ابوالقاسم زاده از مشارکت خدماتی و کالایی 20 میلیارد ریالی خیرین نیز خبر داده و گفت: دو کانکس بعنوان خانه بهداشت در دو روستای شهرستان تجهیز و راه اندازی شده و یک کانکس دیگر نیز در دست تکمیل برای راه اندازی است.

وی به ایجاد مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری در محل آزمایشگاه مرکزی از سوی خیرین اشاره کرد و افزود: دفتر شورای خیرین نیز همه روزه از ساعت 9 صبح  الی 1 ظهر در محوطه شبکه بهداشت و درمان آماده رسیدگی به مسائل و مشکلات افراد نیازمند در حوزه بهداشت و درمان بوده و به طور معمول ماهانه 200 نفر مراجعه کننده داریم .

ابوالقاشم زاده در پایان با بیان کمک 6 میلیارد ریالی خیرین مجمع سلامت در مقابله با کرونا با تامین اقلام و امکانات بهداشتی افزود: خرید دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارستان برکت و دستگاه فیکو در جراحی چشم برای بیمارستان خاتم از دیگر اقدامات خیرین در حوزه سلامت محسوب می‌شود.