معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور:

پروژه راه آهن اردبیل - میانه تا ۱۴۰۰ به اتمام می رسد

معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور گفت: پروژه راه آهن اردبیل - میانه تا ۱۴۰۰ به اتمام می رسد.
قافلان سسی
۱۳ خرداد ۹۹ ساعت ۲۳:۴۷

به گزارش قافلان سسی به نقل از خبرنگار مهر، عباس خطیبی صبح سه شنبه در جریان بازدید از عملیات ریل گذاری راه آهن اردبیل میانه بیان کرد: در مسیر ۱۷۵ کیلومتر بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی زیرسازی انجام شده و ۴۵ درصد پیشرفت کلی ۸ ایستگاه موجود در مسیر است.

وی با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی ایستگاه اصلی بالای ۹۰ درصد است افزود: در بحث رو سازی نیز حدود ۷ درصد پیشرفت فیزیکی داریم و همه قطعات طبق جدول زمانبندی شده پیش می‌رود.

معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور با بیان اینکه منابع بسیار خوبی برای این طرح اختصاص داده شده گفت: بیش از یک هزار و ۷۰ میلیارد تومان برای این طرح اعتبار در نظر گرفته شده و در موعد مقرر پیمانکاران مطالبات خود را دریافت می‌کنند.

خطیبی ادامه داد: تا به حال ۱۳ کیلومتر ریل گذاری انجام شده و طبق برنامه هر ماه ۸ کیلومتر به این میزان افزوده می‌شود و در صورت افزایش شیفت کاری و پشتیبانی به ۱۷ کیلومتر نیز می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه استاندار اردبیل و دولت در اجرای این طرح طبق برنامه زمانبندی مصمم هستند گفت: همزمان با اجرای این طرح در ۷ نقطه کشور پروژه راه آهن اجرا می‌شود و باید در اسرع وقت پشتیبانی لازم این پروژه‌ها صورت گیرد.

معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور اظهار کرد: برای تکمیل این پروژه بزرگ بانک ملی، وزارت راه و شهرسازی و ساخت و توسعه راه آهن بخصوص استاندار اردبیل نهایت تلاش خود را برای جذب اعتبار مورد نیاز و پشتیبانی پروژه به کار بسته‌اند.

خطیبی از اختصاص ۳۴۰ میلیارد تومان برای پروژه راه آهن اردبیل_میانه در سه ماه گذشته خبر داد.

وی اظهار کرد: تزریق این مبلغ در زمان کوتاه در نیمه اول سال کم سابقه بوده و نشان دهنده اهمیت پروژه برای دولت است که در دو سال گذشته بیش از ۶۷۰ میلیارد تومان برای این طرح هزینه شده است.

معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور با بیان اینکه راه آهن اردبیل یکی از ۹ پروژه ریلی اولویت دار است افزود: این پروژه یکی از پروژه‌های مهم مرکز سه استانی که در دستور جدی دولت قرار دارد این پروژه است که حتی در جریان کرونا با رعایت پروتکل بهداشتی تمام کارگاه‌ها با تمام ظرفیت فعالیت می‌کردند.