مدیر آموزش و پرورش میانه در جلسه شورای پروژه مهر 99 و ستاد ثبت نام مدارس؛

بهترین مدرسه نزدیک ترین مدرسه است/تکریم اولیا رسالت اصلی ستاد ثبت نام مدارس است

معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه
۱۲ خرداد ۹۹ ساعت ۱۱:۵۱

اولین جلسه شورای پروژه مهر 99 و ستاد ثبت نام مدارس با حضور ساجدی فر معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میانه، معاونین، کارشناسان و نماینده مدیران مدارس منطقه در سالن کنفرانس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل  و مدیریت آموزش و پرورش میانه، ساجدی فر ضمن گرامیداشت روز قدس و سالروز آزادسازی خرمشهر و تبریک پیشاپیش عید سعید فطر ضمن تاکید بر تشکیل شورای ثبت نام در مدارس منطقه گفت توصیه مهم دستگاه تعلیم و تربیت برای اولیاء در فرایند ثبت نام "دانش آموزان بهترین مدرسه نزدیک ترین مدرسه" است.

وی با اشاره به آغاز ثبت نام مدارس ایتدایی و پایه‌های اول از اول خرداد ماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی گفت رسالت ستاد ثبت نام مدارس تکریم اولیا، رعایت حقوق شهروندی دانش آموز و والدین است.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت منطقه هرگونه دریافت شهریه به غیر از مدارس خاص و غیردولتی را ممنوع عنوان کرد و افزود دریافت هرگونه وجه برای کلاس‌های فوق برنامه، سرویس ایاب و ذهاب، تغذیه و سایر موارد در زمان ثبت نام تخلف محسوب شده و از سوی ستاد ثبت نام پیگیری خواهد شد.

ساجدی فر مدارک تحصیلی اولیا برای ثبت نام در پایه اول ابتدایی را یکی از الزامات تکمیل پرونده تحصیلی دانست و گفت دانش آموزان برای ثبت نام در میان پایه‌ها نیازی به حضور و ثبت نام در مدارس ندارند.

وی کنترل مجدد اطلاعات دانش آموز در سامانه سناد و ورود دقیق اطلاعات دانش آموزان در سامانه را بسیار مهم و حساس عنوان کرد چرا که سامانه سناد منبع تغذیه تمامی اطلاعات سیستمی بوده و باید مدیران نظارت بیشتری به این امر داشته باشند و نسبت به تشکیل شورای ثبت نام مدرسه و اطلاع رسانی‌های دقیق به اولیا از طرق مختلف اقدام کنند.