هشدار شهردار میانه به مالکین و مدیران مجتمع های آپارتمانی/ سیستم اعلان و اطفای حریق را جدی بگیرید

شهرداری میانه
۰۶ خرداد ۹۹ ساعت ۱۸:۴۸

هشدار شهردار میانه به مالکین و مدیران مجتمع‌های آپارتمانی/ سیستم اعلان و اطفای حریق را جدی بگیرید

شهردار میانه با اشاره به آتش سـوزی صبحگاه امروز در یکی از برج‌های مسکونی شهر، در مورد رعایت الزامات ایمنی ساختمان‌های بلندمرتبه هشدار داد.

به گزارش روابط عمومي شهرداری میانه: مهدی میرزایی مسوولیت قانونی مالکان و مدیران مجتمع‌های مسکونی و خدماتی در قبال ایمنی ساختمان‌ها را یادآور شد و گفت: به موجب قانون این افراد در قبال خسارات وارده به ساکنین ساختمان‌های مربوطه ضامن بوده و مسئولیت شرعی و قانونی دارند.

شهردار افزود: سازمان اتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میانه از چندین سال قبل با لیست برداری از برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی فاقد طرح ایمنی طی مکاتبات مستند با مالکان و مدیران ساختمان‌ها هشدارهای لازم برای نصب سیستم‌های اعلان و اطفای حریق را داده و موارد بلا اقدام را به مرجع محترم قضایی گزارش نموده است.

وی خاطر نشان کرد: مکاتبات مربوط به ساختمان برج میلاد نیز در این زمینه موجود است و از سال 1396 تذکرات لازم به ساکنین این برج داده شده است.

شهردار هرگونه گمانه زنی در مورد نقص تجهیزات ماموران آتشنشانی در عملیات امداد را رد و تاکید کرد: تیم اطفا و امداد آتشنشانی در عرض کمتر از 3 دقیقه در صحنه آتش سوزی حاضر و بلافاصله حریق را مهار نموده و از افزایش خسارات و وقوع تلفات جلوگیری نموده است اما با این حال خسارت زیادی به ساختمان و خودرو‌های ساکنین وارد شده است درحالی که اگر این ساختمان به سیستم اعلان و اطفا مجهز بود خسارت به حداقل ممکن کاهش می‌یافت.

این خبر در رسانه های دیگر

هشدار شهردار میانه به مالکین و مدیران مجتمع های آپارتمانی

سیستم اعلان و اطفای حریق را جدی بگیرید

قافلان سسی
۰۷ خرداد ۹۹

آخرین خبرها

فرماندار ویژه میانه در دیدار با شهرداران شهرستان میانه :

صرف بهینه منابع و اعتبارات، لازمه استمرار خدمات شهرداری ها و دهیاری ها

معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه
۱۵ تیر ۹۹

در نامه‌ وزیر میراث‌فرهنگی به استاندار ابلاغ شد ؛

مراتب ثبت ملی ۳ اثر شهرستان میانه

صدای میانه
۱۵ تیر ۹۹

به رغم ادعای امام جمعه میانه ؛

مبتلایان به بیماری کرونا در میانه ۴ رقمی شد

صدای میانه
۱۵ تیر ۹۹