رئیس گروه بیماری های واگیر:

آذربایجان‌شرقی وارد موج پنجم کرونا شد

رییس گروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت آذربایجان‌شرقی گفت: با قرمزشدن وضعیت چهار شهر میانه، سراب، عجب شیر و آذرشهر، استان وارد موج پنجم کرونا شد.
قافلان سسی
۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۱

سیمین خیاط زاده چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تبریز نیز در مرز قرمز شدن قرار دارد و اکنون وضعیت نارنجی کرونایی در این شهر حاکم است.  وی افزود: جلفا، مرند، بستان آباد،   بناب، ملکان، اهر، هوراند، شبستر، هریس و مراغه در وضعیت نارنجی کرونایی و شهرهای اسکو، خداآفرین، کلیبر،   هشترود، چاروایماق، ورزقان و هوراند در وضعیت زرد قرار دارند.

وی با بیان اینکه هنوز دیر نشده و مردم می‌توانند در کاهش شیوع کرونا کمک کنند، تاکید کرد: استفاده از ماسک رمز غلبه بر کرونا است که فاصله اجتماعی نیز نقش بعدی را بازی می‌کند.خیاط زاده ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته متوسط  سه تا چهار نفر فوتی در آذربایجان شرقی بر اثر ابتلا به کرونا داریم و ۲۰ تا ۲۲ درصد نمونه‌های مربوط به کرونا مثبت است.وی گفت: همچنین کل واکسن تزریق شده نوبت اول تا امروز ۳۵۶هزار نفر است که حدود ۱۰ درصد جمعیت استان را شامل می‌شود.وی گفت: خوشبختانه کرونای دلتا در آذربایجان شرقی دیده نشده اما به نظر می‌رسد زمانی که سویه ای از کرونا در کشور مشاهده می‌شود به هر جا سرایت می‌کند بر این اساس شاید در استان شناسایی نشده باشد.

به گزارش ایرنا، درحال حاضر حدود ۶۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های آذربایجان شرقی بستری هستند.

آخرین خبرها

یک بام دو هوا:

اتمام فعالیت شهرداران فعلی چه زمان است

صدای میانه
۱۳ مرداد ۱۴۰۰

شهردار آچاچی به دیدار نهال کوچولو رفت

قافلان سسی
۱۳ مرداد ۱۴۰۰

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه در بازدید از مرکز تجمیعی واکسیناسیون؛

گروه های هدف واجد شرایط واکسیناسیون نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند / تزریق 48570 دوز واکسن کرونا تا امروز در شهرستان

معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه
۱۳ مرداد ۱۴۰۰