شناسایی 277 مبتلای جدید در استان

30 درصد از نمونه‌های گرفته شده روز گذشته مثبت اعلام شده است و ادامه این روند نگران کننده است.
قافلان سسی
۲۷ اردیبهشت ۹۹ ساعت ۱۷:۳۹

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در راستای اطلاع رسانی به هموطنان عزیز از آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان آذربایجان شرقی، طی ارتباط تلفنی با بخش خبری ساعت 23 شبکه استانی سهند روز جمعه، بیست وششم اردیبهشت ماه نودو نه از مثبت اعلام شدن نمونه 277 نفر مبتلای جدید به بیماری کرونا، طی 24 ساعت گذشته در استان خبرداد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: مردم عادی شدن شرایط جامعه را با از بین رفتن بیماری کرونا برابر می‌دانند در حالیکه عادی سازی برای کمک به گردش اقتصادی جامعه است.

دکتر صومی گفت: 30 درصد از نمونه‌های گرفته شده روز گذشته مثبت اعلام شده است و ادامه این روند نگران کننده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه تاکنون 6875 نفر مبتلا به بیماری کرونا در استان آذربایجان شرقی شناسایی شده است افزود: با اینکه تعداد بستریهایمان افزایشی نداشته است وفوتی امروز یک نفر بود ولی با ادامه روند فوق وضعیت در روزهای آتی بدتر خواهد شد.

دکترصومی ضمن تاکید بر ضرورت رعایت بهداشت فردی، محیطی وفاصله گذاری اجتماعی و هوشمند ادامه داد متاسفانه حتی در بعضی از جلسات هم این فاصله گذاری رعایت نمی‌شود.

دکتر صومی در بخش پایانی سخنانش اظهار کرد: توصیه ما به همه افراد برای مقابله با بیماری کرونا: یا ماسک نزنید و یا اگر استفاده می‌کنید، از آن درست استفاده کنید و وقتی در اجتماعات حضور پیدا کردید مواردهای ضروری بهداشتی را رعایت کنید.

آخرین خبرها

فرماندار ویژه میانه در دیدار با شهرداران شهرستان میانه :

صرف بهینه منابع و اعتبارات، لازمه استمرار خدمات شهرداری ها و دهیاری ها

معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه
۱۵ تیر ۹۹

در نامه‌ وزیر میراث‌فرهنگی به استاندار ابلاغ شد ؛

مراتب ثبت ملی ۳ اثر شهرستان میانه

صدای میانه
۱۵ تیر ۹۹

به رغم ادعای امام جمعه میانه ؛

مبتلایان به بیماری کرونا در میانه ۴ رقمی شد

صدای میانه
۱۵ تیر ۹۹