رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد؛

افزایش بیش از ۲ برابری مبتلایان کرونا در آذربایجان‌شرقی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به شناسایی یک هزار کرونایی مثبت در شبانه روز گذشته در آذربایجان‌شرقی از افزایش بیش از دو برابری مبتلایان کرونا در استان خبر داد.
قافلان سسی
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۹

به گزارش قافلان سسی به نقل از خبرگزاری مهر، محمد حسین صومی در یک گفت‌وگوی خبری افزود: در مجموعه استان‌های کشور شاهد افزایش تعداد بیماران بستری و سرپایی هستیم و در آذربایجان شرقی نیز تعداد بیماران بستری رو به افزایش است.

وی با اشاره به بستری بودن ۸۵۸ نفر کرونایی در بیمارستان‌های آذربایجان شرقی گفت: این آمار در تاریخ سی‌ام اسفند ماه پارسال ۳۸۵ نفر بود، اما آمار کنونی افزایش بیش از دو برابری را نشان می‌دهد.

وی همچنین به بستری بودن ۱۸۳ نفر کرونایی در بخش‌های ویژه بیمارستان‌های آذربایجان شرقی، اشاره و اظهار کرد: ۶۰ نفر از این تعداد به کمک دستگاه تهویه مکانیکی نفس می‌کشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین از افزایش بیش از ۲.۵ برابری تعداد مراجعان سرپایی خبر داد و اضافه کرد: شهرستان‌های جلفا، سراب، شبستر، میانه و هشترود جزو شهرهای قرمز و پرخطر و پنج شهر تبریز، اهر، کلیبر، مرند و چاراویماق نارنجی بوده و در آذرشهر و بناب نیز تعداد بستری‌ها رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه ۲۵ درصد بستری‌های کرونایی در آذربایجان شرقی در روزهای اول، افراد غیربومی بودند، تشریح کرد: بررسی آمارها بر اساس موبایل‌ها در طول ۱۵ روز گذشته افزایش ۱۲۷ درصدی ورودی مسافر به استان را نشان می‌دهد، در حالی که خروجی استان ما تنها ۱۵ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: این نشان می‌دهد که هنوز بسیاری از افراد غیر بومی در استان ما حضور داشته و عامل انتشار ویروس کرونا هستند.

این خبر در رسانه های دیگر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد؛

افزایش بیش از ۲ برابری مبتلایان کرونا در آذربایجان‌شرقی

قافلان سسی
۱۸ فروردین ۱۴۰۰

آخرین خبرها

تزریق اعتبار به راه آهن میانه ـ تبریز

صدای میانه
۲۱ فروردین ۱۴۰۰

تحقق شعار جهش تولید در مجتمع فولاد میانه

معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه
۲۱ فروردین ۱۴۰۰

تجلیل از مسئولین بهداشت، ايمنی و محیط زیست مجتمع فولاد میانه به مناسبت روز سلامت

معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه
۲۱ فروردین ۱۴۰۰

آخرین خبرهای ورزشی شهرستان میانه

صدای میانه
۲۱ فروردین ۱۴۰۰