تازه‌ترین رنکینگ المپیکی تکواندوکاران جهان ؛

میانه ای ها در میان برترین‌ها

سه تکواندوکار ملی‌پوش استان آذربایجان‌شرقی همچنان در بین برترین‌های جهان قرار دارند. به گزارش آناج، تازه‌ترین رنکینگ المپیکی تکواندوکاران جهان از سوی فدراسیون جهانی این رشته ورزشی برای ماه «می» میلادی ...
صدای میانه
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۹

سه تکواندوکار ملی‌پوش استان آذربایجان‌شرقی همچنان در بین برترین‌های جهان قرار دارند.

به گزارش آناج، تازه‌ترین رنکینگ المپیکی تکواندوکاران جهان از سوی فدراسیون جهانی این رشته ورزشی برای ماه «می» میلادی اعلام و رتبه سه ملی‌پوش استان آذربایجان‌شرقی مشخص شد.

بر این اساس، میرهاشم حسینی که سهمیه المپیک توکیو را بدست آورده است، در وزن 68- کیلوگرم با 288/56 امتیاز در مکان هفتم قرار گرفت تا صاحب دومین جایگاه برتر در میان تکواندوکاران کشورمان باشد.

در همین وزن، امیرمحمد بخشی دیگر تکواندوکار ملی‌پوش استان با 142/42 امتیاز رده بیست و سوم را در اختیار دارد.

سعید رجبی، سومین تکواندوکار ملی‌پوش آذربایجان‌شرقی نیز در وزن 80+ کیلوگرم حضور دارد که با کسب 122/65 امتیاز رده سی و دوم را به خود اختصاص داده است.

هر سه تکواندوکار ملی‌پوش استان که در جمع برترین‌های جهان قرار دارند، اهل شهرستان میانه بوده و عناوین کشوری و بین‌المللی مختلفی را در کارنامه خود به ثبت رسانده‌اند.

آرمین هادی‌پور، نماینده المپیکی کشورمان در وزن 58- کیلوگرم با 312/84 امتیاز و ایستادن در جایگاه ششم این وزن، بهترین هوگوپوش ایران در رنکینگ اعلامی است.

گفتنی است؛ در رنکینگ جدید، علیرغم اینکه با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان تمامی رویدادهای ورزشی لغو یا تعویق شدند اما تکواندوکاران کشورمان توانستند جایگاه خود را در میان برترین‌های جهان حفظ کنند.